Czerwony piętrus prosto z Londynu jeździł dziś po całej Jeleniej Górze głośno reklamując trwające na placu Ratuszowym Juwenalia. Impreza zakończyła się kilka minut przed 23. Nie odnotowano poważniejszych incydentów.
Impreza zaczęła się po godz. 16 koncertami kapeli jeleniogórskich, który został zwieńczony konkursem picia piwa na czas. Później na placu Ratuszowym przez długi czas nie działo się nic. W rytm nagrań muzyki „Mechanicznego KOta”, studenci popijali piwo, rozmawiali i czekali na dalszy rozwój wydarzeń.
Obok wyjątkowo licznie „stawiło się” niezbyt trzeźwe towarzystwo niekoniecznie związane ze światem studenckim. Panie i panowie czyści inaczej raczyli się tanimi nalewkami dzielnie sekundując studentom. – Prosiliśmy straż miejską, aby zrobiła porządek, ale bezskutecznie – mówi Karolina Chałupińska, organizatorka Juwenaliów.
Scena ożyła dopiero po godz. 19, a kulminacją wieczoru będzie koncert grupy IRA. Studenci mają zgodę na prowadzenie imprezy do godziny 23. Później przeniosą się do sąsiednich pubów, gdzie będą biesiadowali do białego rana. Impreza w Rynku zakończyła się kilka minut przed 23. Nie odnotowano poważniejszych incydentów.
Relacja z wieczornych koncertów – w jutrzejszych wiadomościach.