Ponad 200 osób, w większości przedsiębiorców z całej Polski zdobyło w ostatnią środę (29.09) najwyższy szczyt Karkonoszy, Śnieżkę. Poprzez swój udział w akcji „Szczyt LinkedIn” chcieli zwrócić uwagę na problem dyskryminacji osób niepełnosprawnych przy zatrudnianiu i wynagradzaniu.
Inicjatorem akcji był niepełnosprawny Marcin Banaszkiewicz, który jest przedsiębiorcą związanym z serwisem internetowym LinkedIn, czyli międzynarodowym portalem społecznościowym, który został założony, by ułatwiać użytkownikom nawiązywanie kontaktów zawodowo-biznesowych. Serwis umożliwia pracodawcom zamieszczanie ofert pracy i wyszukiwanie kandydatów. Linkedin działa od 2003 roku i ma 24 wersje językowe.
Uczestnicy akcji poznali się poprzez serwis LinkedIn – mówi organizatorka akcji Barbara Skowrońska. - Myślą przewodnią tego spotkania było wsparcie osób niepełnosprawnych dyskryminowanych na rynku pracy. To problem, z którym na co dzień spotykamy się rozmawiając z tymi osobami i uczestnicy akcji postanowili ich wesprzeć. Realnym efektem akcji jest zbiórka, która ruszyła poprzez portal partonite. Jej celem jest zgromadzenie środków na kształcenie osób niepełnosprawnych, tak aby mogły się lepiej odnajdywać na rynku pracy.
Akcja Szczyt LinkedIn nie odbywała się wyłącznie na Śnieżce. Uczestnicy przedsięwzięcia ze szczytu najwyższej góry Karkonoszy połączyli się z osobami na innych górach i wysokich obiektach w Polsce i na świecie.
My braliśmy udział w akcji w Karpaczu, bo wzięliśmy sobie dzień wolny w środku tygodnia - dodaje B. Skowrońska. - Ale ludzie byli też z nami zdobywając swoje szczyty w innych miejscach. Wiem, że również w Warszawie ludzie w tym czasie gdy my zdobywaliśmy Śnieżkę wchodzili na wieżowce. Uczestniczkami akcji były też dziewczyny, które zdobywały szczyty w Niemczech, a nawet na Sri Lance.