– Przez rok uzgadnialiśmy szczegóły tego porozumienia – mówił zadowolony starosta Jacek Włodyga. – Centrum zdrowia, chociaż zbilansowało swoje dochody, nie byłoby w stanie samodzielnie modernizować placówkę tak, aby sprostać konkurencji.
– Zamierzamy prowadzić w Bukowcu szpital, który będzie świadczył usługi dla miejscowej ludności, ale zamierzamy też sięgać po inne źródła finansowania niż tylko NFZ – wyjaśniał prezes EMC Instytut Medyczny S.A. Piotr Gerber – Obiekt będziemy modernizować nie zawieszając żadnej ze świadczonych usług, co oznacza, że zmiany będą widoczne stopniowo.
Zgodnie z zawartą umową, firma EMC Instytut Medyczny S.A. zapłaciła 1,5 miliona złotych za 90 procent udziałów w spółce. Natomiast w szpital zainwestuje 18,5 miliona złotych, z czego 4,5 miliona to spłata długu.
– Nie będzie żadnej rewolucji, chcę szczególnie uspokoić załogę, że nie będzie żadnych grupowych zwolnień – zapewniał dyrektor generalny Józef Juros – mamy 5 szpitali i 13 przychodni i wszędzie pracuje załoga, którą przejęliśmy kupując obiekty.
– Remont zaczniemy od dachu, który ma olbrzymią powierzchnię, a jest w kiepskim stanie. Będzie kosztował około 2 miliony złotych. Będziemy też się starać o jak najlepsze wykorzystanie walorów położenia obiektu i klimatu. Nie wpłynie to oczywiście na dotychczasowe funkcje szpitala, ale muszę powiedzieć, że w dotychczasowej formule ta placówka nie miałaby szans na rynku medycznym – mówił Juros.
Prezesem spółki pozostanie Wiesława Gajewska. Przedstawiciel EMC Instytut Medyczny S.A. zostanie drugim członkiem zarządu. Dwóch przedstawicieli nowego właściciela wejdzie do rady nadzorczej. Umowa wejdzie w życie od 2 stycznia 2009 roku.