Tangreen szlagiery i tanga XX-lecia międzywojennego z Warszawy, Buenos Aires i Paryża śpiewa Justyna Jary. W programie koncertu usłyszycie popularne tanga, milongi i walce w autorskich aranżacjach oraz kompozycje Tomasza Drabiny. Pochodzące z Argentyny i Polski zmysłowe tanga i nastrojowe milongi stanowią dla nas źródło inspiracji w tworzeniu równie ilustracyjnej i wypełnionej emocjami muzyki. Życzymy, aby ujęcie tanga z perspektywy współbrzmienia śpiewu, skrzypiec i akordeonu, zaowocowało wędrówką w głąb Państwa osobistych muzycznych fascynacji. Oczywiście zapraszamy do tanga! - zapraszają organizatorzy.
Festiwale tanga, w których Tangreen uczestniczył:
Jesienny Festiwal Tanga "NOSTALGIA" 2014, Kraków
Magia Tanga 2013, Brzeg
Popłyń z Tangiem 2010, Jelenia Góra
Puente del Tango 2009, Kraków
XV Międzynarodowy Festiwal Muzyka Świata 2010, Polanica Zdrój
XV Festiwal Solistów i Zespołow Akordeonowych, Kotlin 2010
Weekend z Tangiem 2009, Warszawa
Puente del Tango 2008, Kraków.
Justyna Jary - śpiew:
Pieśniarka, aktorka, instruktorka wokalna i teatralna. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mimo młodego wieku występowała już na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Moskwie, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Podejmuje współpracę z szerokim gronem artystów w Polsce i za granicą (m.in.Teatr Nowy, Bajarki, Propabanda, Księżycovo, Kris Ingram Lanzaro, Siostry Bui). Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną: autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie). Znana także z popularnego programu muzycznego TV Polsat „Must Be The Music - Tylko Muzyka”, gdzie zebrała nad wyraz pozytywne recenzje („Pani jest genialna” powiedział Adam Sztaba /źródło: www.polsat.pl/, „To jest cudna dziewczyna, ja ją znam” rzekła Elżbieta Zapendowska /źródło:www.onet.pl/).
Mateusz Pliniewicz - skrzypce:
Absolwent katowickiego Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w klasie Henryka Gembalskiego. Swoje doświadczenie muzyczne zdobywał współtworząc różne projekty muzyczne począwszy od elektronicznego duetu z Nikolą Kołodziejczykiem poprzez kwintet free jazzowy "Nóż w wodzie", który jest ukłonem w stronę muzyki Krzysztofa Komedy jak również zespoły wykonujące muzykę z pogranicza folku, rocka, tanga czy klasyki. Jest liderem zespołu jazzowego „Mateusz Pliniewicz Quartet - Warsztat Dźwięku", który wykonuje jego autorski materiał. Występował u boku takich zespołów jak: Bernard Maseli On the Road, Dean Brown Band, Nikola Kołodziejczykiem, Tangreen, Acoustic Acrobats, Klezzmates, Szeherezada, Tryptyk Ormiański. Współpracował z teatrami: J. Słowackiego w Krakowie oraz im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.
Tomasz Drabina – akordeon:
Zakres jego zainteresowań muzycznych obejmuje argentyńskie i polskie tanga, paryską muzykę
w stylu musette, folklor Bałkanów i Karpat, piosenkę francuską i polską, muzykę filmową
oraz melodie klezmerskie. Repertuar, budowany w oparciu o powyższe gatunki i wzbogacany własnymi kompozycjami o filmowo-ilustracyjnym zabarwieniu, z satysfakcją prezentuje w recitalu "AKORDEON NA DRABINIE?". Miłośnikom współbrzmienia akordeonu z innymi instrumentami proponuje grupę „AVIACCORD” (wokal, saksofon, akordeon, gitara basowa, instrumenty perkusyjne), której repertuar jest oparty na etnofolku Bałkanów i Polski oraz na kompozycjach Tomasza Drabiny. Formacja „TANGREEN” (skrzypce, wokal, akordeon, instrumenty perkusyjne), inspirując się tangiem z Argentyny i z Polski, wykonuje jego tradycyjne i autorskie aranżacje a kwartet "AVIACCORD – musette” (wokal, akordeon, kontrabas, instrumenty perkusyjne) prezentuje stylową piosenkę francuską i polską XX - lecia międzywojennego. Zaczerpnięty z tradycji wielu pokoleń a oparty na oryginalnym śpiewie góralskim folklor łuku Karpat z Polski, Słowacji i Rumunii to główny nurt kapeli ludowej „SMEREK” (wokale, skrzypce, akordeon, altówka, kontrabas). Akordeonista, kompozytor i pedagog, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Od roku 2007 tworzy i pracuje w Krakowie.