W aktorów teatru cieni wcieliły się dzieci uczestniczące w kolejnych zajęciach, w ramach odbywającego się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach projektu "Wakacyjna Akademia Pana Kleksa"
Podczas zajęć tworzyliśmy krótkie scenki i byliśmy aktorami teatru cieni - mówi dyrektor GOK Marianna Ostrowska. - Było mnóstwo dobrej zabawy, a aktorom nie brakowało weny twórczej.
Realizacja projektu pn.”Wakacyjna Akademia Pana Kleksa”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, trwa od czerwca. Grupa dzieci i młodzieży uczestniczy w zajęciach, które przybliżają książkę autorstwa Jana Brzechwy.
Wcześniej odbyły się spotkanie literacko – filmowe, warsztaty krawieckie, warsztaty filmowe oraz zajęcia malowania na szkle. W wymienionych działaniach uczestnicy poznawali książkę oraz film, uczyli się tworzenia filmów, poznawali tajniki zawodu filmowca oraz tworzyli własne obrazki na szkle.