Impreza ma na celu nie tylko popularyzowanie produktów pszczelich, ale jest także okazją do wymiany praktycznej i teoretycznej wiedzy przez pszczelarzy z Polski, Czech i Niemiec.
W sobotę pogoda dopisała uczestnikom. Wielu pszczelarzy, mieszkańców, turystów i kuracjuszy przemierzało Plac Piastowski. Liczne stoiska handlowe oferowały różne rodzaje miodów i inne wyroby pszczelarskie, a także rękodzieło, zdrową żywność oraz alkohole. W niedzielę, choć było chłodniej i przelotnie padało, cieplicki deptak nie świecił pustkami.
Podczas imprezy nie zabrakło okazji do degustacji miodów, których całą gamę oferowali pszczelarze. Akacjowe, lipowe, z terenów leśnych, malinowe, gryczane i wiele innych czekało na nabywców. Każdy mógł się dowiedzieć, jakie właściwości ma dany rodzaj miodu i na jakie dolegliwości warto go stosować.
Osoby zajmujące się pszczelarstwem miały okazję do wymiany doświadczeń i zakupu profesjonalnego sprzętu pszczelarskiego, uli, a nawet słoików i etykiet.
Imprezę uświetniły swoimi występami zespoły muzyczne i folklorystyczne, m.in. „Jeleniogórzanie”, „Wojcieszowianie” i „Złote nutki” z Przedwojowa. Koncerty te były atrakcją zwłaszcza dla kuracjuszy, którzy dzięki nim mieli okazję do poznania lokalnego folkloru i twórczości mieszkańców regionu.
Z okazji tego święta pszczelarzy, w niedzielę o godzinie 10.00, w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Cieplicach odbyła się uroczysta msza, której przewodniczył kapelan pszczelarzy diecezji legnickiej – ks. Czesław Misiewicz. Oprawę muzyczną mszy uświetniła orkiestra dęta.
Organizatorem imprezy był Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze, a patronat objęło Miasto Jelenia Góra.