Wszyscy sportowcy ZSP Karpacz oraz ich trenerzy zostali tego dnia uhonorowani. Na czele byli młodzieżowi mistrzowie świata w saneczkarstwie. - Jestem z tego bardzo dumny. Cieszy mnie również to, że rozwijamy inne dyscypliny, jak piłka ręczna, biegi narciarskie. Mamy duże plany związane z rozbudową stoku Euro po to, abyśmy mogli wrócić do świetnych tradycji narciarstwa alpejskiego. We wrześniu ruszamy z akademią siatkówki – powiedział burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.
Sukces Wojtka Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego przywraca dyskusję o budowie toru lodowego z prawdziwego zdarzenia, którego w Polsce brakuje (krajowe mistrzostwa rozgrywane są na Łotwie w Siguldzie). Czy ta inwestycja również jest w najbliższych planach miasta pod Śnieżką? - To jest cały czas moje olbrzymie marzenie, natomiast ogranicza nas jedna rzecz – pieniądze, ale po to jestem burmistrzem, żeby m.in. o te pieniądze zabiegać – odpowiedział włodarz Karpacza.
Nagrody sportowcom i trenerom wręczali m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego: Jerzy Więcławski oraz jedna z legend polskiej koszykówki Maciej Zieliński. Kolejna gala wieńcząca sezon sportów zimowych odbyła się na zakończenie kadencji dyrektorki ZSP w Karpaczu, Bogusławy Kozłowskiej. Był to kolejny rok sukcesów. - Przygotowując się do konkursu na drugą kadencję przyglądałam się koncepcji, którą napisałam 5 lat temu. Z ogromną przyjemnością odhaczałam wszystko to, co zrealizowałam. To tylko dlatego, że zostałam tak dobrze przyjęta przez radę pedagogiczną i pracowników, bo często moje pomysły są rewolucyjne, a oni to wszystko przyjmują i realizują razem ze mną – powiedziała dyrektorka ZSP w Karpaczu. - Ogromne sukcesy mają narciarze, ale oni mają Polanę Jakuszycką, natomiast doczekać się mistrzostwa świata w kraju, gdzie nie ma w ogóle toru saneczkowego to jest sukces. W drugiej kadencji, jeżeli wygram konkurs, chcę przeznaczyć siły na promocję budowy toru saneczkowego – dodała Bogusława Kozłowska.
Nowa sekcja w ZSP wiązała się z decyzjami ze strony samych zawodniczek, które przyjechały do tej szkoły z Legnicy, Kobierzyc czy Jeleniej Góry. - Nie żałuję tej decyzji. Na początku zastanawiałam się, ale gdybym teraz jeszcze raz miała podejmować decyzję, podjęłabym taką samą – powiedziała Agata Skowrońska, szczypiornistka KPR Jelenia Góra/ SMS Karpacz, która wraz z koleżankami z drużyny zdobyła mistrzostwo Dolnego Śląska w kategorii juniorek młodszych i wkrótce powalczy o awans do półfinałów mistrzostw Polski. - Zachęcam do wyboru tej szkoły. Nauczyciele są bardzo mili, podchodzą do nas jak do sportowców – dodała jeleniogórzanka.
Czy sukcesy w nowej dyscyplinie w mieście pod Śnieżką (piłki ręcznej) mogą w przyszłości skutkować budową drużyny seniorek? - Jak najbardziej. To jest kwestia tego, ile pieniędzy trzeba na to przeznaczyć. Np. prowadzenie piłki siatkowej w Orlen Lidze to jest budżet 1,5 mln zł., więc to nie są takie pieniądze, których nie można uzyskać – stwierdził Radosław Jęcek.