Almanach zawiera wiersze i jeden tekst informacyjny trzydziestu siedmiu autorów nie tylko jeleniogórzan należących do stowarzyszenia, ale także ludzi pióra z rożnych regionów Polski, zafascynowanych niepowtarzalnym urokiem Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Tak wiec książka promuje unikatowość naszej małej ojczyzny, jest bogata w obrazy malowane słowem i fotografią Janusza Moniatowicza, znakomitego mistrza obiektywu.
Autorzy zadedykowali to wydanie Sylwii Motyl - Cinkowskiej, kierującej Osiedlowym Domem Kultury, gdzie już dwunasty rok ludzie pióra, profesjonaliści i amatorzy prezentują swój literacki dorobek, a niejednokrotnie też inne formy tworzenia.
Nie obyło się bez uświetnienia spotkania przez Urszulę Musielak i Urszulę Jonkisz. Pierwsza z Ul rozbawiła zebranych autorskim monologiem humorystycznym, a druga przedstawiła świat budowania relacji matki z córką od narodzin, aż po nadzieje wiązane z nieuniknionym odejściem w dorosłe życie. Wystąpienia obu pań doskonale się uzupełniały, bo jedno budziło wesołość, a drugie wywoływało refleksje.
Podczas spotkania oprócz spraw organizacyjno – merytorycznych podziękowałam autorom: współredaktorce - Izabeli Rochnowskiej i Januszowi Moniatowiczowi za wkład, który zaowocował niewątpliwie bogactwem almanachu.
Trzydziestu siedmiu autorów operuje w tym zbiorze różnymi stylami, metaforami, różną budową wiersza, co czyni książkę ciekawszą. Wartym podkreślenia jest fakt, że almanach Karkonosze i ja jest wspólnie stworzonym owocem różnej aktywności umysłowej człowieka, staje się zatem przestrzenią korespondencji sztuk – słowa i obrazu, słowa – jako narzędzia użytego w wierszu oraz obrazu uchwyconego w kadrze aparatu. Możemy mówić o interdyscyplinarnym charakterze książki, której promocja odbędzie się po wakacjach.