Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 4901
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: We wtorek sesja oświatowa – będzie ciasno?

Poniedziałek, 6 lutego 2017, 17:05
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2017, 9:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: We wtorek sesja oświatowa – będzie ciasno?
Fot. Przemek Kaczałko
www.jelonka.com - Wykryto blokadę reklam
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.


Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.

Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.

Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.

KUP SUBSKRYPCJĘ

Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.

Zobacz jak odblokować
Już jutro (7.02, godz. 9:00) radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry podejmą uchwałę intencyjną ws. nowej sieci szkół w mieście w związku z reformą oświaty. Już podczas publicznej dyskusji było widać bardzo duże zainteresowanie rodziców, z których część z pewnością będzie chciała osobiście prześledzić przebieg obrad, a sala nr 15 jeleniogórskiego Ratusza jest niewielka.

Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski przyznaje, że ze względu na system głosowania i rejestracji obrazu nie brano pod uwagę zmiany miejsca posiedzenia na większe, ale gdyby zainteresowanie było wyjątkowo duże, to istnieje możliwość włączenia nagłośnienia na korytarzu, aby również tam było słychać, co się dzieje podczas obrad.

Projekt uchwały intencyjnej zakłada m.in. włączenie budynku Gimnazjum Nr 1 do Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz włączenie budynku Gimnazjum Nr 4 do Szkoły Podstawowej Nr 8. O ile wydaje się, że Szkoła Podstawowa Nr 7 nie jest już zagrożona (zdecydowana decyzja Komisji Oświaty), o tyle w przypadku zabobrzańskich szkół głosy rozkładały się różnie. Dużą szansę na realizację ma także wariant trzech szkół podstawowych w tym rejonie miasta (przekształcenie G4 w SP 4), choć w projekcie uchwały nie został zapisany.

Porządek obrad XXXVIII sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry:
1. Otwarcie sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
2. Powołanie sekretarza obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja Prezydenta Miasta Jeleniej Góry o pracy między sesjami.
5. Projekt uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe.
6. Projekt uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe.
7. Projekt uchwały w sprawie planu kontroli Komisji Rewizyjnej na 2017 rok.
8. Sprawy różne:
1) przedłożenie sprawozdań komisji stałych z działalności w roku 2016 oraz planów pracy na 2017 r. (do protokołu);
2) wytypowanie przedstawiciela Rady Miejskiej na członka Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Jelenia Góra.
9. Interpelacje, zapytania i wnioski.
10. Zakończenie sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Sonda

Czy dopuszczalne w Polsce mniej niż 0.2 prom. alkoholu za kierownicą powinno tak pozostać?

Oddanych
głosów
1430
Nie, za kierownicą musi być 0
55%
Może zostać mniej niż 0,2
40%
Nie mam zdania na ten temat
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Spektakularny atak ukraińskich dronów
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Pałac w Bukowcu – renowacja, która zachwyca
 
Inne wydarzenia
Uczcili przy szachownicach 15–lecie klubu
 
Kryminał
Zabierali pieniądze dla potrzebujących
 
Karkonosze
Pierwsze wycieczki w pantoflach i marynarce
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group