Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 9634
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wesoło i edukacyjnie na pikniku integracyjnym

Niedziela, 16 czerwca 2013, 8:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 czerwca 2013, 7:29
Autor: Mea
Jelenia Góra: Wesoło i edukacyjnie na pikniku integracyjnym
Fot. Mea
– Najważniejsza jest integracja i wymiana doświadczeń – mówili uczestnicy III Festynu Integracyjnego pod hasłem „Walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym". Impreza odbyła się wczoraj (15.06.) na Placu Piastowskim w Cieplicach.

Podczas festynu prezentowało się 40 instytucji, służb i organizacji pozarządowych m.in. domy pomocy społecznej z Kowar, Sosnówki, Jeleniej Góry, Dom Dziecka „Dąbrówka”, Karkonoskie Stowarzyszenie „Nadzieja”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Państwowa Inspekcja Pracy, Polski Związek Niewidomych, Powiatowy Urząd Pracy, Sanepid, Centrum Kształcenia Kadr, Spółdzielnia Usługowa „Piast”, harcerze ZHP, Fundacja S.O.S Codzienność, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, pogotowie ratunkowe, straż miejska, policja.

- Festyn podzielony był na dwie części, pierwsza - artystyczna w muszli koncertowej i druga - podczas której różne instytucje prezentowały swój dorobek i dzieliły się swoim doświadczeniem z innymi, by pomóc osobom niepełnosprawnym oraz zagrożonym wykluczeniem społecznym. Można było nauczyć się pierwszej pomocy, zbadać poziom cukru, zobaczyć ręcznie robione ozdoby wykonane przez osoby niepełnosprawne, obrazy malowane przez przebywających w areszcie śledczym i uzyskać szereg informacji o działalności organizacji społecznych – mówił Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Karkonoski Klub Amazonek prezentował ręcznie robione ozdoby. – Prace zostały wykonane przez nasze zdolne koleżanki podczas warsztatów z arteterapii, co oznacza leczenie sztuką. Malujemy, haftujemy i to nam wiele radości – zaznaczyła Wanda Nowak, z Karkonoskiego Klubu Amazonek.
Pomysł organizacji festynu chwaliła przewodnicząca Amazonek. – Możemy pokazać innym, że istniejemy i zaproponować wsparcie osobom potrzebującym - dodała Agata Kluczyńska, przewodnicząca Karkonoskiego Klubu Amazonek.

W muszli koncertowej wystąpiły m.in. dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Parasol”, z przedszkoli nr 14 i 10, zespoły taneczne Sport Dance, Ósemeczki, Junior Dance z SP nr 8, zespół taneczno-wokalny z Karkonoskiego Stowarzyszenia „Nadzieja” oraz zespoły „Karkonosze”, „Rudawianie”, „Pogodne Słowiki”, „Szklarki”, czy też Kabaret „Bella Mafia”.

- Dzieci pięknie śpiewały, festyn też mi się podobał. Jest to świetna inicjatywa i fajna zabawa. Oby więcej takich imprez – mówiła Sylwia Karnasiewicz z Jeleniej Góry.
Również harcerze przyłączyli się do festynu i bawili dzieci różnymi grami z czarodziejską chustą. – Bawiliśmy się chustą w kolory, w rekina, czy też z piłeczką. Już drugi rok wspieramy festyn, bo też chcemy pomagać innym, chociażby poprzez zabawę – powiedziała Dorota Rugała, drużynowa 41 Gromady Zuchowej Sprytne Niedźwiadki, z Hufca Karkonoskiego.

- Uświadamiamy ludziom, że pomoc i zainteresowanie ofiarowane drugiej osobie jest najważniejsze. Zachęcamy też do wstąpienia w harcerskie szeregi – dodała Wiktoria Pawlak, harcerka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
494
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group