Spotkanie w Zgorzelcu, na granicy polsko - niemieckiej, to wymiana doświadczeń zawodowych, możliwość zapoznania się z osiągnięciami z zakresu inżynierii biomedycznej, fizjoterapii, rehabilitacji i balneologii i medycyny fizykalnej. Podczas międzynarodowej konferencji zaprezentowane będą praktyczne efekty współpracy inżynierów, lekarzy, fizjoterapeutów z możliwością ich zastosowania w codziennej praktyce medycznej.
Na sympozjum prezentować swoje prace będą przedstawiciele nauki, reprezentanci Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Gospodarki z Polski i Niemiec oraz Euroregionu „Nysa” z Czech, Polski i Niemiec. Zaprezentują się też konsultanci krajowi, dziekani uczelni medycznych, uczelni kształcących na kierunku fizjoterapia oraz wielu samodzielnych pracowników nauki z Polski, Hiszpanii, Libanu, Indii, Włoch, Niemiec, Czech, Anglii i Japonii. Przestawione zostaną sposoby pozyskiwania środków z funduszy unijnych dla poprawy jakości ochrony zdrowia.
Jak informuje Zbigniew Śliwiński, przewodniczący komitetu organizacyjnego,
omawiane będą również problemy ludzi trzeciego okresu życia. - Przy współpracy z Transgranicznym Uniwersytetem Trzeciego Wieku ze Zgorzelca przedstawimy szereg interesujących wykładów o leczeniu i terapii schorzeń geriatrycznych z możliwością wykorzystywania środków leczniczych stosowanych bezpiecznie w fizjoterapii, balneologii i medycynie fizykalnej - informuje.
Konferencję uświetni słynna Młodzieżowa Orkiestra Mandolinistów pod batutą Tadeusza
Grudzińskiego.
Więcej informacji można uzyskać w jeleniogórskim oddziale TWK.