XV Festyn na rzecz renowacji zabytkowej Kaplicy Św. Anny oraz innych zabytków w Sosnówce odbędzie się 22 lipca o godz. 12.00 na terenie D.W. „Lubuszanin”. Odbędą się koncerty, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, licytacje oraz loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Wstęp jest wolny. Wcześniej, o godz. 10.30 odbędzie się suma odpustowa w Kaplicy Św. Anny w Sosnówce, podczas której wystąpi Chór CANTATA – Nobiscum z Wrocławia.
W programie przewidziano X Bieg Górski z Sosnówki do Dobrego Źródła oraz Wyścig Uphill MTB Św. Anny. Odbędą się również koncerty zespołów „Szyszak”, „Gieni Dudki”, „Gościniec”. Ponadto dzieci zaprezentują swoje umiejętności w „Mam talent” . Rozstawione będą namioty edukacyjne: Karkonoskiego Parku Narodowego, Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Nadleśnictwa „Śnieżka”.
Nagrodami głównymi w loterii fantowej będą: telewizor LED Samsung 40 cali o wartości 1800 zł, rower, komplet mebli ogrodowych i wycieczki zagraniczne.
Organizatorami festynu są Parafia Rzymskokatolicka w Sosnówce, Społeczny Komitet Odbudowy Kaplicy Św. Anny oraz Stowarzyszenie Miłośników Sosnówki.