Celem festiwalu jest promowanie najbardziej dostępnej aktywności artystycznej człowieka, jaką jest śpiew, który oprócz walorów artystycznych spełniać może funkcję ważnego czynnika rozwoju osobowości, wrażliwości i wyobraźni.
Wspólne śpiewanie muzykowanie staje się tu skutecznym środkiem wychowawczym młodzieży, kształtuje w młodym wieku potrzebę obcowania ze sztuką już w wieku dorosłym, oraz integruje najmłodszych śpiewaków z innymi młodymi ludźmi z terenu Jeleniej Góry i Dolnego Śląska. O coraz większym zainteresowaniu śpiewaniem niech świadczy fakt, że to już jedenasta edycja tej imprezy, na którą zgłoszono w tym roku ponad 70 wykonawców. Od początku organizatorem tej imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 8. Jej nauczyciele i uczniowie tworzą scenografię oraz całe zaplecze festiwalu.
Nad nagłośnieniem imprezy czuwał redaktor Polskiego Radia Wrocław Leszek Kopeć. W pierwszym dniu festiwalu Jury złożone z muzyków i pedagogów wysłuchało poszczególnych wykonań piosenek solistów w trzech kategoriach wiekowych od najmłodszych wykonawców do starszych w generalnej kategorii klas od I do VI.
We wszystkich trzech kategoriach przyznano wyróżnienia, trzecie ,drugie i pierwsze miejsca. Przyznano również nagrody specjalne. Drugi dzień festiwali to koncert galowy, na którym w sposób uroczysty wręczono wyróżnienia i nagrody. Zdobywcy pierwszych nagród i nagród specjalnych wykonywali swoje piosenki w ramach koncertu galowego. Występowali też zaproszeni goście.
Z uwagi na bardzo dużą ilość wyróżnień i nagród, około trzydziestu, nie jesteśmy w stanie podać wszystkich nazwisk dlatego podajemy te najważniejsze, tych solistów, którzy na długo zapadli w pamięć jurorów i widzów. Do tych osób możemy zaliczyć: Jerzego Kopka z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dzieci Niewidomych we Wrocławiu i Jagodę Banaszczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Świdnicy.
Impreza ze wszech miar udana i najważniejsze jest to, ze śpiewający i słuchający jej uczestnicy bawili się doskonale. Z niecierpliwością czekamy na następną edycję festiwalu w przyszłym roku.