Jeleniogórscy bliźniacy znani są przede wszystkim z promocji Jeleniej Góry ze swoich rowerowych wypraw, ale dzięki uprzejmości Książnicy Karkonoskiej zaprezentowali też zdjęcia z czasów, kiedy pracowali w Wytwórni Wód Gazowanych i Rozlewni Piw w Jeleniej Górze
- Pracowaliśmy w rozlewni od 1967 do 1973 roku, następnie przeszliśmy do cegielni, gdzie pracowaliśmy dwa miesiące i przeszliśmy do tartaku w Sobieszowie, gdzie pracowałem do zamknięcia zakładu – wspomina Bolesław Osipik. Prezentowane zdjęcia pochodzą z 1968 roku i przedstawiają ówczesnych pracowników, zakład pracy wraz z maszynami. - Naprawialiśmy syfony, skrzynki drewniane pod piwo i oranżadę, która była robiona na sokach chińskich i greckich. Towar był rozwożony samochodami i furmankami – dodał B. Osipik, który nie ukrywał zadowolenia, że na wystawę przybyło też kilku byłych pracowników. W starych filmach możemy zobaczyć jak się wtedy pracowało – wspomina Mieczysław Osipik.
W gablocie można obejrzeć oryginalny syfon i butelkę po piwie z etykietą, a także dokumenty i aparat, którym bracia wykonywali pamiątkowe zdjęcia. Można też porównać jak obecnie wygląda miejsce, gdzie znajdowała się wytwórnia. - Obecnie są tam biura i hurtownia elektryczna – zaznaczają bracia.
Jednocześnie bliźniacy zapewniają młode pokolenie, że warto zachować w dobrym stanie to, co dzisiaj jest dla nas codziennością, bo w przyszłości może to być miła i wyjątkowa pamiątka. - Te zdjęcia i eksponaty to historia Jeleniej Góry. Mamy wspaniałe wspomnienia – podkreślił Bolesław Osipik, który wyznał także, że pracując z bratem po 12-16 godzin odkładali pieniądze na wyprawy rowerowe.