Ekspozycja obejmuje prace, które powstały z inspiracji pięknem Cieplic, zabytkami architektury dawnej regionu, a także miejscami, które już nie istnieją lub zmieniły swoją formę. Była okazją do podziwiania piękna i różnorodności dawnego budownictwa (budynki stawiane techniką przysłupową, szachulcową, tyrolską), a także do poznania historii i kultury, które się za nimi kryją. Można było zobaczyć, jak zmienił się krajobraz naszego regionu pod wpływem czasu, wojen, modernizacji i katastrof naturalnych. Wystawa zachęca do refleksji nad wartością historyczną i kulturową zabytkowych budynków, które często są niszczone lub zapomniane, a przecież część z nich jeszcze istnieje i można byłoby, być może, przywrócić im dawną świetność.
Prezentowane obrazy wykonane zostały w różnych technikach, (najczęściej akwarele i gwasze), z wykorzystaniem, nie zawsze oczywistych w malarstwie materiałów tj.: rdza, podobrazia z płyt tynkowych czy ramy z recyklingowanych metalowo-drewnianych elementów. Autor wykorzystując w swoich dziełach te materiały, jeszcze bardziej przybliżył zwiedzającym tematykę znikającego na naszych oczach unikatowego przykładu budownictwa regionalnego. Jak mówił sam malarz, na wystawie znalazły się głównie prace tegoroczne, przeznaczone dla szerokiego kręgu odbiorców.
Oglądanie prezentowanych obrazów umilała muzyka, o którą zadbał Piotr Lemański.
Dariusz Godawa – ciepliczanin, malarz, konserwator architektury, przedsiębiorca budowlany, absolwent Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze.