
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.
Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.
Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.
Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.
KUP SUBSKRYPCJĘ
Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.
Zobacz jak odblokować
Najpiękniejszym projektem podczas mojego 20-letniego stażu na stanowisku prezesa KSON, jest właśnie rządowy program Dostępność Plus, który jest niesamowitą szansą dla osób niepełnosprawnych. Stanisław Schubert, prezes KSON.
Obiekty wyróżniają się dostępnością według kryteriów przyjętych w rządowym programie. Zarówno toalety, części konsumenckie, hotelowe, parkingi, czy widownia - muszą być udostępnione wszystkim. Dobrze by było jakby załoga znała język migowy, a jadłospisy były sporządzone pismem Braille'a czy czarnodruku - dodał prezes KSON-u.
Osoba z niepełnosprawnością jest taka sama jak każdy z nas. Rozwojem cywilizacyjnym jest to, aby każdy mógł korzystać z obiektów użyteczności publicznej - podkreślił Janusz Łyczko.
To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, staramy się, żeby wszyscy goście czuli się u nas bardzo dobrze. Teresa Puchacz, dyrektorka Hotelu Mercure w Jeleniej Górze, gdzie jest m.in. wygodny podjazd, nie ma progów, a osoba na wózku może swobodnie podjechać do stołu restauracyjnego. - Coraz więcej osób z niepełnosprawnością korzysta z turystyki, mamy nawet grupy, które eksplorują Karkonosze - dodała dyrektorka gospodarza uroczystości.
Nagroda jest dla nas niezwykle ważna, ponieważ docenia to, co robimy od wielu lat. Aktywizacja przez kulturę jest niezwykle ważna, daje powód do wyjścia z domu, poznania czegoś nowego, nowych ludzi - mówił Szymon Makowski z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, gdzie odbywają się również warsztaty z osobami niepełnosprawnymi.