Wystawa lokalnej twórczości nie ma charakteru konkursowego ani handlowego. Sam fakt zaprezentowania swoich umiejętności innym, jest ważnym aspektem całego przedsięwzięcia. Stworzone rękodzieła zostały wykonane różnymi technikami artystycznymi. Wśród prac znalazły się m.in. rzeźby, obrazy, fotografie, a także dzieła wykonane metodą haftu.
- W regionie mamy wielu utalentowanych i pomysłowych twórców, którzy potrafią stworzyć niepowtarzalne i piękne przedmioty dekoracyjne, jak i użytkowe - mówi Krystyna Konieczna, prezes zarządu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, które jest współorganizatorem wystawy.
Wernisaż „500 prac na 500 lat” został zorganizowany w ramach obchodów 500 lat nadania praw miejskich dla Kowar. W tym roku mija właśnie pięć wieków od nadania Kowarom przywileju lokacyjnego. 4 listopada 1513 roku król Władysław Jagiellończyk nadał Kowarom prawa miejskie, co przyczyniło się do szybszego rozwoju miejscowości – demograficznego, gospodarczego i kulturalnego. W konsekwencji tego wydarzenia od XVI wieku nasze miasto stało się, obok Świdnicy i Wrocławia, najważniejszym centrum przemysłu żelaznego na Dolnym Śląsku i ważnym ośrodkiem rzemiosła i handlu.
Wystawa czynna będzie do 8 listopada.