Lucyna Kornobys ma obecnie 35 lat. Jest niepełnosprawna od 15. roku życia. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry, gdzie zajmuje się problemami osób niepełnosprawnych, a także grupą seniorów. Czynnie uczestniczy w tworzeniu planów strategii działania miasta Jeleniej Góry.
Jest osobą niezwykle aktywną – od wielu lat reprezentuje Polskę w siatkówce na siedząco i w lekkiej atletyce. Zdobyła wiele tytułów na zawodach – wielokrotnie nagradzano ją m.in. jako Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego ziemi jeleniogórskiej. W 2013 r. otrzymała nominację od konkursu „Lady D”. Jest zaangażowana we wszelkie akcje społeczne, edukacyjne i oświatowe, a także promujące sport. Dzięki niej realizowana jest większość programów edukacyjnych dotyczących niepełnosprawności: „Wszyscy gramy w siatę”, „NiepełnoSPRAWNY-PełnoPRAWNY. Tworzymy społeczeństwo otwarte dla każdego”.
Spośród wszystkich tegorocznych zgłoszeń wyłoniono 15 półfinalistów. Każdy z jurorów oddał głosy na pięciu kandydatów.
Finałowa piątka wybrana została w pierwszym głosowaniu. Dwoje z nich uzyskało najwyższą liczbę głosów, co wymagało przeprowadzenia kolejnego głosowania. Jury ponownie obejrzało prezentację obydwojga kandydatów i po dyskusji oraz ponownym głosowaniu na „Człowieka bez barier 2013” wybrało... Tego dowiemy się 8 października 2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie podczas gali wręczenia nagród, która będzie również transmitowana na żywo na portalu www.niepelnosprawni.pl. Tymczasem już dziś możesz pomóc jednemu z półfinalistów zdobyć Nagrodę Publiczności.
- Może uda się zebrać trochę głosów poparcia wśród waszych bliskich i znajomych, bo nasza Lucyna Kornobys została zakwalifikowana do półfinału plebiscytu „Człowiek bez Barier” – pisze nasz Czytelnik, pan Andrzej. Konkurs jest na stronie www.niepelnosprawni.pl , a sonda za pośrednictwem, której odbywa się głosowanie jest po lewej stronie, To tylko chwila, a możemy dużo dla niej zrobić. Proszę o kliknięcie przy jej nazwisku. Dziękuję – dodaje nasz Czytelnik.
„Człowiek bez barier” to jedyny konkurs organizowany wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. W dziesięciu dotychczasowych konkursach nagrodzono 22 kobiety i 31 mężczyzn z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Pochodzą z miast i wsi, z różnych środowisk.