Adresatami projektu są osoby dorosłe niepełnosprawne, w różnym wieku. W bieżącym roku, 11 uczestników zajęć z WTZ uczestniczy w terapii logopedycznej. Zamieszkują na stałe zarówno w Jeleniej Górze, jak też w powiecie jeleniogórskim. Wieloletnie zaniedbania poprzez brak konsekwencji w systematycznym uczestnictwie w terapii logopedycznej, dają się zauważyć u większości uczestników(około 60%). Czasem rodziny oraz opiekunowie nie posiadają środków, aby zabezpieczyć im sukcesywną terapię. Niektórzy nie widzieli potrzeby, innym nie starczało cierpliwości do mobilizowania uczestnika (syna, córki…) do ćwiczeń, które wymagają systematyczności i ciągłości.
Zadanie jest realizowane poprzez cykl ćwiczeń indywidualnych i grupowych m.in. z wykorzystaniem przyrządów np. luster; w różnej scenerii np. trening umiejętności komunikacji w parku, w kawiarni; ćwiczenia rytmiczno-ruchowe z tekstem, muzyką i wykorzystaniem instrumentów muzycznych. Ćwiczenia ustalone przez logopedę są następnie powtarzane z osobami niepełnosprawnymi codziennie pod nadzorem instruktorów zajęć z WTZ.
Potrzeba prowadzenia ćwiczeń logopedycznych oraz ich bieżącego dostosowania przy uwzględnieniu postępów, wymaga konieczności wprowadzenia terapii pod nadzorem specjalisty. Logopeda Justyna Kopocińska-Dzięgowska prowadzi zajęcia, dzięki którym uczestnicy poszerzają zakres ćwiczeń i pracują nad poprawą komunikacji werbalnej niezbędnej w kontaktach interpersonalnych i zawodowych.