Inicjatorem tego projektu jest wrocławski gitarzysta Michał Wilczyński. W koncercie znalazły się najpopularniejsze utwory A. Zauchy, takie, jak: „Myśmy byli sobie pisani”, „C’est la vie”, „Siódmy rok”,„Byłaś serca biciem”, „Wymyśliłem ciebie”, „Baw się lalkami”. Jest też sporo niespodzianek. Autorzy projektu postanowili przybliżyć mniej znane, ale nie mniej znakomite utwory, zasługujące na przypomnienie. Są to m.in.: „Oda do nieróbstwa”, „Smakować świat”, „Cacko cud, Hollywood”, „Bar dla samotnych dam”, czy „Nas nie rozdzieli”.
Utwory zaaranżowane są w sposób nowoczesny, z zachowaniem stylistyki królującej w muzyce z lat 70. i 80.
Michał Bober – vocal
Marta Mackiewicz – back vocal
Agata Majewska – back vocal
Michał Moper Wilczyński – guitar
Tomasz Jędrzejewski – piano
Piotr Sypień – bass
Tomasz Garbera – drums
Andrzej Zaucha był jedną z barwniejszych postaci polskiej estrady. Instrumentalista, aktor, kompozytor, także autor tekstów. Muzyczny samouk, charyzmatyczny wokalista jazzowy i rockowy. Jego kariera rozpoczęła się w latach 60. Pierwsze płyty z jego udziałem, nagrane z zespołami Dżamble oraz Anawa pojawiły się w latach 70. Solowo zadebiutował w 1983 roku wydając płytę „Wszystkie stworzenia duże i małe”. Ciemny, chropowaty głos, muzyczna odwaga, przejawiająca się w utworach wyprzedzających epokę, oraz wyrazista osobowość sprawiły, że pod koniec lat 80. był jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej w Polsce. Dzięki piosenkom takim, jak: „Czarny Alibaba”, „C’est la vie”, „Siódmy rok”, „Byłaś serca biciem”, czy „Baby, ach te baby” stał się ulubieńcem publiczności. Jego utwory znalazły się na sześciu albumach studyjnych, wielu kompilacjach i składankach. Otrzymał wiele nagród na festiwalach, od „Jazz nad Odrą” po „Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki”, w tym za wybitne osiągnięcia w wykonawstwie piosenek.
Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie teatru (codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.00 oraz na godzinę przed koncertem). Informacje i rezerwacje: Tel. 075/7557690 w. 16 i 20; 512-219-961; 512-219-907 oraz promocja@teatr.jgora.pl