Sobota, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 11303
Zalogowanych: 82
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmieniają plan pod budowę hali

Środa, 22 listopada 2023, 8:04
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zmieniają plan pod budowę hali
Fot. MT
Trwają prace nad zmianami w planie zagospodarowania terenu znajdują się przygotowania do rozpoczęcia zapowiadanej od dawna budowy nowej hali sportowo – widowiskowej w Jeleniej Górze.

Obiekt o pojemności 2 – 3 tysięcy miejsc ma powstać na działce przy ulicy Legnickiej, pomiędzy marketem budowlanym Leroy Merlin, a dawnym ośrodkiem Juventur. Miasto dysponuje już koncepcją architektoniczną obiektu oraz jego programem funkcjonalno – użytkowym. Przed rozpoczęciem inwestycji konieczne jest wprowadzenie zmian w planie zagospodarowania terenu. Wysokości nowej hali ma wynosić do 20 metrów, a obecnie plan dopuszcza w tym miejscu budowę obiektów do 14 metrów.

Po wprowadzeniu zmian w planie będziemy składać wnioski o dofinansowanie budowy hali ze źródeł zewnętrznych – zapowiada prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - Liczymy, że przy sprzyjających wiatrach jakie są obecnie dla miasta nasze starania zakończą się powodzeniem.

Czytaj więcej:
Wskazano lokalizację hali widowiskowo - sportowej

Twoja reakcja na artykuł?

82
54%
Cieszy
26
17%
Hahaha
3
2%
Nudzi
2
1%
Smuci
7
5%
Złości
33
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy dostałeś kiedyś mandat za brak biletu parkingowego, czyli za nieopłacone parkowanie?

Oddanych
głosów
597
Nie
60%
Tak, raz kiedyś
32%
Tak, kilka razy
8%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
"Coraz mniej kontrolujemy rozwój"
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Aktualności
Bawili się w stylu country w Siedlęcinie
 
Aktualności
W gipsie z telefonem
 
Karkonosze
Podziwiajcie potęgę przyrody w przyspieszonym tempie!
 
Karkonosze
Tylko dla twardzieli – 50 kilometrów przez Szrenicę i Śnieżkę!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group