reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
12°C Jelenia Góra
reklamy

Bajkowy element w szarej rzeczywistości

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO/Angela 1 min czytania

Jak zaczarować zszarzałe jeleniogórskie podwórko dając radość dzieciom i spełniając swoje marzenie? Wie o tym Bożena Wysocka, która otworzyła dziś Krainę Bajek w oficynie przy ulicy Klonowica. Przy okazji będzie to dla gospodyni sposób na życie.

Odrapane mury, a obok – kolorowy świat dziecięcych marzeń urządzony w opuszczonym do niedawna przyziemiu, którym zaopiekowała się Bożena Wysocka. Włożyła w to wiele trudu i oszczędności. Pomieszczenia trzeba było osuszyć i odpowiednio przystosować do odwiedzin najmłodszych gości. Dziś przyszły tu dzieci ze wszystkich jeleniogórskich przedszkoli. Do wieczora miejsce będzie dostępne dla młodszych i starszych jeleniogórzan.

Bajkowe wnętrza pomalowane na nastrojowe kolory. W środku sezam, bajkowa komnata, w której zainstalowano projektor i ekran (posłuży jako mini-kino dla najmłodszych gości, którzy będą mogli obejrzeć ulubioną kreskówkę). Do tego sala piratów, łazienka ze złotą rybką, komnata Alladyna. Wszystko oświetlone barwnymi lampami, które podkreślają rysunki wykonane na ścianach.

Dziś dzieci otwierały szeroko buzie z zachwytu. Bo rzeczywiście gospodyni wyczarowała krainę ich marzeń. Nauczycielki gratulowały pomysłu, a Bożena Wysocka zapraszała na imprezy, które już zaplanowano w „Bajkolandii”. Zachęcała też możliwością organizacji imprez, na przykład, urodzin, w bajkowym świecie.

ROZMOWA Z BOŻENĄ WYSOCKĄ
Kiedy kraina bajek będzie otwarta i dla kogo?
Bożena Wysocka: Kraina bajek stworzona jest z myślą przede wszystkim o dzieciach, ale i dorosłych. Chciałabym, żeby ludzie oderwali się o tej szarej rzeczywistości. Po 15 października na zasadzie seansów podobnie jak w teatrze, będą organizowane wejścia w określone dni o określonych godzinach. Taki program będzie obejmował godzinną wizytę w naszej krainie. Będziemy też organizować tu mikołajki, karnawał, sylwestra i przyjęcia dla dzieci.

Czym zajmuje się pani poza stwarzaniem „bajkowych krain”? Prowadzę agencję reklamy, piszę scenariusze festynów dla dzieci, od pięciu projektuję modę artystyczną. Z tego tytułu otrzymałam już sporo nagród. Nagrodzono mnie tytułem „Prowokator Roku 2007”, otrzymałam nominację do międzynarodowych Oskarów Fashion, ze swoją kolekcją występowałam w Pałacu Kultury, a na finale w mojej sukience wystąpiła Wiktoria Maria Wałęsa.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka