Seminarium organizowane przez Fundację Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zostało skierowane do lokalnych firm i instytucji. - Celem tego spotkania jest edukacja, podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego odnośnie zagrożeń, które każdego dnia czekają na nas zarówno, kiedy podróżujemy samochodami jako kierowcy czy pasażerowie, jak również jako piesi - podkreślił Jacek Zalewski, prezes fundacji. - Szczególnie dużo do zrobienia jest w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Brakuje też edukacji osób starszych - przepisy się zmieniają, ktoś robił prawo jazdy dawno temu i te wiadomości uciekają - dodał J. Zalewski. - Coraz częściej nieuwaga spowodowana korzystaniem z telefonów komórkowych jest przyczyną zdarzeń drogowych - podkreślił organizator.
Spotkanie pod hasłem "Bezpiecznie - chce się żyć" rozpoczęło się od części edukacyjnej, w której wyświetlono reportaż na temat skutków wypadku - tragedii dla całej rodziny i bliskich. Następnie przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przybliżyli statystyki z ostatnich lat pod względem liczby wypadków, zdarzeń drogowych. Przestrzegali też przed najczęstszymi powodami wypadków - była mowa o odblaskach, telefonach komórkowych, używkach. Całość trafiła do zgromadzonych, którzy po spotkaniu przyznali, że nie brakowało wzruszeń i refleksji.
Uczestnikami seminarium byli pracownicy firm i instytucji z Jeleniej Góry i okolic. Zaproszenie zostało skierowane właśnie do pracodawców. Organizację spotkania wsparło Uzdrowisko Cieplice, które było reprezentowane przez ok. 30 osób. - To ważne, żeby wspierać inicjatywy mające na celu podnoszenie świadomości komunikacyjnej - podkreśliła Urszula Bąkowska-Morawska, wiceprezes Uzdrowiska.
Formuła spotkań organizowanych przez fundację jest taka, że po części edukacyjnej - następuje moment rozluźnienia,w którym występują znane kabarety czy satyrycy. Do Jeleniej Góry zaproszono Piotra Bałtroczyka, który przez godzinę bawił publiczność.