Na brak wrażeń nie mogli narzekać licznie zgromadzeni widzowie, przyzwyczajeni do pokazów tanecznych wcześniej prezentowanych przez tancerzy z „Muflona”, którzy w piątek tłumnie przybyli do sali widowiskowej sobieszowskiego MDK.
Po powitani u gości przez dyrektora placówki Aleksandry Jarocińskiej i krótkim wprowadzeniu Agaty Szmigrodzkiej twórczyni szkoły tańca i zespołu tanecznego „Hayat” światła przygasły i widzowie pozostali sam na sam z tańcem i muzyką. Program taneczny zaprezentowany przez coraz bardziej profesjonalnie tańczący „Hayat” nosi przewrotny tytuł „Miłość ci nic nie wybaczy” i jest widowiskiem tanecznym nastawionym bardziej na formę niż na treść.
Jego elementy to taniec solowy, kompozycje choreograficzno-scenograficzne, taniec grupowy, pokazy tańca orientalnego i flamenco w oprawie światła i materii. Po przez dobór tańców, budowanie kontrastowego nastoju: a to wesołego, a to smutnego, żartobliwego i nostalgicznego, tancerki z Muflona chciały wywołać u widzów element pozytywnego zaskoczenia.
Do tego nastroju przyczyniło się też losowanie kilkudziesięciu nagród w postaci płyt z zarejestrowanym występem tancerzy. Na koniec występu tancerki zaprosiły widzów do wspólnego tańczenia, chcąc w ten sposób zachęcić do czynnego uprawiania tej prastarej i coraz bardziej popularnej formy ruchu.
Ze zdolności i zaangażowania tancerzy, pracowników domu kultury i innych osób pomagających przy realizacji, przy niewielkich nakładach na scenografię powstał taneczny spektakl, który może stać się hitem eksportowym MDK „Muflon”.












Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.