Miejsca, w których uprawiano nielegalny hazard znajdowały się w Milikowie, Wykrotach, Bolesławcu, Gromadce i Nowogrodźcu. W sprawie zatrzymano 9 osób podejrzanych o udział w grupie organizującej nielegalne gry hazardowe. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.
Dziewięciu podejrzanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się organizacją nielegalnych gier hazardowych, w tym dwóm osobom postawiono zarzut kierowania grupą przestępczą. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Kolejnym dwóm podejrzanym za udział w grupie przestępczej grozi do lat 5 więzienia,. Pozostali podejrzani za prowadzenie nielegalnych gier hazardowych mogą spędzić za kratkami maksymalnie 3 lata.
Na wniosek Prokuratora Okręgowego, Sąd Rejonowy w Bolesławcu wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu 4 podejrzanych. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i policji przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych. Zabezpieczyli majątek, w tym gotówkę, pojazdy oraz nieruchomości o wartości blisko 4,5 mln zł, głównie pochodzące lub nabyte za środki z popełnionych przestępstw.
Działania KAS w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu to likwidowanie nielegalnych automatów, blokowanie stron internetowych, prowadzenie postępowań karnych i administracyjnych wobec podmiotów nielegalnie urządzających hazard – informuje rzecznik prasowy Izby Karno – Skarbowej we Wrocławiu Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek . KAS zapewnia specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać nielegalne praktyki hazardowe, np. lokalizacje, w których mogą być urządzane gry na automatach: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, adres mailowy: powiadomKAS@mf.gov.pl.