Na wystawie zaprezentowano wykonane przez Zbigniewa Piepiorę zdjęcie binokli i fotokopie dokumentów, które znalazł Robert Andrzejewski w kapsule czasu podczas remontu swojego mieszkania. Najstarszy z odnalezionych dokumentów opatrzono datą 1807. Pochodzi z czasów, gdy wojska napoleońskie pod dowództwem księcia Hieronima Bonaparte zajęły śląskie twierdze.
Na innym z dokumentów widnieje data 1819, czyli rok, w którym Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska wydzierżawiła Signapur. W kapsule czasu nie zabrakło reklam Sklepu Kolonialnego w Kowarach (właściciel – Rudolf Scholz) i Niemieckiego Instytutu Wydawniczego z Lipska. Zachowała się również nalepka z listu przewozowego z wydawnictwa i drukarni artystycznej „Gebrüder Wittenbecher” w Lipsku (adresat – Ignas Bonze ze Świdnicy).
Wśród dokumentów znajdują się także: rysunek techniczny wraz z opisem, koperta opatrzona pieczęcią, rachunek, fragmenty książek, listy, zaproszenia, które dostarczają dużej wiedzy o ówczesnych Kowarach.
Wystawa została zorganizowana dzięki uprzejmości Danuty Piepiory. Tło muzyczne przygotował Michał Ficek. - Zapraszamy do oglądania gościńcowej wystawy. Można ją obejrzeć bezpłatnie do końca marca b.r. w „Gościńcu na Starówce” przy ul. 1-go Maja 23 w Kowarach. Jest otwarta od poniedziałku do soboty w godzinach od 12.00 do 18.00.