reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
14°C Jelenia Góra
reklamy

Czas na Juwenalia i Ligę Rocka

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

W czwartek i sobotę - Juwenalia, a w piątek - finał Ligi Rocka. Przed nami 3 dni imprez na "błoniach" u zbiegu ul. Sobieskiego i al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze. Dzisiaj (26.05) studenci odebrali od prezydenta symboliczny klucz do miasta.

Ostatnie Juwenalia w Jeleniej Górze odbyły się 3 lata temu. Po przerwie spowodowanej rządowymi obostrzeniami studenci wrócili do tradycji i pochodem rozpoczęli świętowanie. Choć frekwencja była znacznie niższa, niż 3 lata temu i wcześniej, nie brakowało pozytywnej energii, przebrań i muzyki.

Gdy młodzież dotarła pod Ratusz, czekał na nich prezydent, przewodniczący Rady Miejskiej oraz przewodnicząca Komisji ds. Sportu i Młodzieży Rady Miejskiej. Aby otrzymać klucz do miasta, studenci musieli wykonać specjalne zadanie - zatańczyć belgijkę.

Studentki obiecały, że klucz wróci do nas, a miasto nie będzie naruszone. Niech się młodzież fajnie bawi - powiedział Jerzy Łużniak, który podobnie jak Wojciech Chadży i Aneta Kolendo - dał porwać się do tańca.

Bardzo długo czekaliśmy na to święto. Pochód był fajny, wiele osób się przebrało - taki mieliśmy cel - wyznała Izabela Gusik, przewodnicząca samorządu studenckiego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze.

Nie mogłam się doczekać tych Juwenaliów. Przebrałam się za hipiskę, czyli zgodnie z moim sercem - peace and love - powiedziała Angelika Szulc z I roku dietetyki Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze.

Zabawa na błoniach trwa. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 19:25, ale już grają supporty. Gwiazdami wieczoru będą Gruby Mielzky oraz Malik Montana.

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka