Do przetargu zgłosiły się cztery podmioty. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma HYPMAR spod Strzegomia, która zaoferowała cenę 7 177 822,13 zł (netto), a więc 8 828 721,21 zł (brutto).
Pozostałe oferty:
- konsorcjum: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” sp. z o.o. z Jawora wraz z Jeleniogórskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych sp. z o.o. (cena brutto: 9 747 109,80 zł),
- konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych „EKO-WOD” sp. z o.o. ze Świdnicy wraz z WAMAR sp. z o.o. z Jeleniej Góry (cena brutto: 11 038 881,32 zł)
- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Kama” z Mysłakowic – oferta nie spełniała wymogów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
- Nie wpłynęło żadne odwołanie, więc mamy rozstrzygnięty przetarg i w tej chwili jesteśmy w trakcie podpisywania umowy z wykonawcą - powiedział Wojciech Jastrzębski, prezes spółki Wodnik. - Ten projekt jest dla nas bardzo ważny, ponieważ trzeba było uporządkować Aleję Wojska Polskiego, a poza tym w tej ulicy będzie szedł jeden z głównych tranzytów łączący jedno ujęcie z drugim (Grabarów z Sosnówką) - podkreślił szef miejskiej spółki.
W miarę możliwości roboty mają być jak najmniej kolizyjne.
- Od ulicy Mickiewicza do końca Wojska Polskiego po obu stronach ulicy będą szły dwie nitki, które będą albo w chodniku, albo bardzo blisko chodnika, czyli to ułatwi ruch samochodowy - opisuje W. Jastrzębski.
Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.
- Zaczynamy od Pijawnika w kierunku ulicy Mickiewicza. Szczegóły poznamy kiedy wykonawca przedstawi nam harmonogram prac i sposób organizacji ruchu - kontynuuje prezes, który zapowiada, że będzie osobny przetarg na kanalizację w Alei Wojska Polskiego, która ma być wykonana metodą bezwykopową (tzw. rękawem, który był już testowany na 1 Maja).
Sieć wodociągowa w Alei Wojska Polskiego jest bardzo awaryjna, więc inwestycja oprócz tego problemu rozwiąże też kwestie uporządkowania przyłączy, a ponadto zostanie powiększona średnica wodociągu, co usprawni tranzyt między ujęciem Grabarów a Sosnówką.