Podczas zajęć w bibliotece pedagogicznej dużo rozmawiano o wartości przyjaźni, o tym jak ważne są relacje z innymi ludźmi, jak cenne jest mieć dobrych kolegów, przyjaciół. Jak samemu być dobrym przyjacielem. Uczestnicy wysłuchali „Bajki o dwóch ołówkach” autorstwa Marii Molickiej o nieumiejętności nawiązywania bliskich kontaktów w grupie oraz braku akceptacji, śpiewali piosenki i rozwiązywali zagadki. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od bibliotekarek słodką niespodziankę. Tak jak przystało na Dzień Przyjaciela atmosfera była radosna i serdeczna.
– Dzień Przyjaciela jest doskonałym momentem, by spędzić czas z bliską nam osobą, pójść na spacer, do kina, na lody, kawę czy po prostu posiedzieć razem, powspominać, posłuchać ciszy W tym dniu możemy podziękować swoim bliskim i znajomym, za to że są przy nas, za ich wsparcie. Za to, że możemy na nich liczyć – opowiada Barbara Rdzanek, kierowniczka biblioteki pedagogicznej.
Historia ustanowienia Dnia Przyjaciela nie jest znana. To święto zapewne powstało, by okazać wdzięczność i radość z samego faktu posiadania w naszym życiu tak ważnej osoby. W Polsce święto to nie jest tak popularne jak w innych krajach, gdzie obdarowuje się bliskich prezentami i słodyczami. W tym dniu bardzo często organizowane są spotkania i imprezy ze znajomymi. Wszystkim tym, którzy są czyimiś przyjaciółmi życzymy szczęścia, radości, uśmiechu na twarzy, by przeganiał zmartwienia, pomyślności i zdrowia, by realizować marzenia. Mieć przyjaciela to wielka radość, ale być czyimś przyjacielem to jest dopiero nagroda.