reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
10°C Jelenia Góra
reklamy

Festyn na Czarnym

Audio

Czytaj na głos

Autor: Małgorzata Kędzior 2 min czytania

Na osiedlu Czarne na terenie miejscowej parafii odbył się festyn na zakończenie lata.

YouTube

Ta treść zewnętrzna zostanie załadowana po wyrażeniu zgody albo po ręcznym uruchomieniu.

Festyn parafialny został zorganizowany przez ks. Tomasza Biszko – proboszcza parafii pw. św. Judy Tadeusza.

  • Pierwszy festyn był związany z obchodami mojego 25-lecia kapłaństwa. A teraz zbieramy pieniądze na doprowadzenie wody do kościoła - tłumaczy ksiądz proboszcz.

Festyn cieszył się dużą popularnością wśród parafian. Na tegoroczną edycję przybyło łącznie około 300 osób. Na przybyłych oczekiwały m.in. loteria fantowa, a w niej do wygrania wyroby plastikowe do domu ufundowane przez firmę Jelenia Plast: parasolki, maskotki, lalki, misie, plecaki, torby, a także witraże i obrazy, częściowo wykonane przez panie z parafii.

Zabawa i nauka dla dzieci

Na festynie znalazło się także Miasteczko Ruchu Drogowego i tor gokartowy, prowadzone przez Straż Miejską, stoisko edukacyjne gospodarki odpadami (segregacja śmieci), a jeleniogórska firma Divemed uczyła dzieci i młodzież udzielania pierwszej pomocy. Była także obecna policja oraz straż pożarna wraz ze swoim wspaniałym wozem.

Oprócz tego na zebranych czekał turniej tenisa stołowego o Puchar Proboszcza, współorganizowany z Remigiuszem Trociem, prezesem Klubu Tenisa Stołowego w Jeleniej Górze, a dzieciaki mogły poskakać na dmuchańcach.

Zaśpiewała Julia i było też disco

O część muzyczną także zadbano. Wystąpiły zarówno młode talenty, jak i starsi muzykujący parafianie.

Występy rozpoczęła Julia Piłat z SP2 w Cieplicach śpiewając utwór Myslovitz, a później słyszeliśmy jeszcze włoskie przeboje disco w wykonaniu zespołu „Cantante" (Ala i Jacek Nahotko).

Nie zabrakło piosenek, które wszyscy świetnie znają jak choćby słynna „Felicita", czyli po prostu szczęście.

Słyszeliśmy także utwory Zbyszka Jurczenko z płyty poezji maryjnej „Światło Nadziei Niosąca" oraz doskonałą Różę Hamowską, która zaprezentowała przeboje muzyki pop („Małgośka" Maryli Rodowicz). Całość koncertu zakończył Marek Niewiadomski, prywatnie organista parafii, śpiewając kościelne utwory oraz szanty.

Na stołach kiełbaski, ciasta i lemoniada

Część gastronomiczna imprezy także nie zawiodła. Parafianie i wszyscy przybyli na festyn mogli zjeść pyszne domowe ciasta, kiełbaski, kaszankę, ziemniaczki, sałatki, popcorn a nawet watę cukrową oraz orzeźwić się pyszną świeżą lemoniadą.

O godzinie 18 ogłoszono zwycięzców loterii fantowej, jak i Pucharu Tenisa Stołowego. Emocji tego dnia była co nie miara.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Elektryk / Elektromechanik „Rauschert” Sp.z o.o. Sp.k. z siedzibą w Mysłakowicach jest firmą z kapitałem niemieckim o długoletniej tradycji w produkcji ceramiki technicznej. Pr… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka