Partnerzy zdiagnozowali problemy istniejące w Goduszynie, nad którymi będą pracować: brak miejsc do rekreacji, wypoczynku i integracji mieszkańców, brak oferty kulturalno-edukacyjnej dla mieszkańców, niska świadomość ekologiczna, niewystarczająca promocja walorów turystycznych i rekreacyjnych dzielnicy, niewystarczająca integracja społeczności lokalnej, niska tożsamość lokalna mieszkańców oraz słaba sieć komunikacyjna pomiędzy dzielnicą Goduszyn, a resztą miasta, brak bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Realizacja celów partnerstwa będzie odbywać się poprzez organizację wydarzeń lokalnych, festynów, pikników, imprez sportowych, szkoleń, warsztatów, tworzenie ofert edukacyjno – rekreacyjnych, ścieżek i szlaków turystycznych oraz lobbowanie na rzecz rozwoju i poprawy infrastruktury dzielnicy.
- Planujemy oznaczyć szlak i ścieżki rekreacyjne z centrum Jeleniej Góry przez Perłę Zachodu, wzgórze Godzisz, Goduszyn, Skalicę, gdzie znajduje się punkt widokowy, wokół Stajni Gostar, przez Rybnicę, aż do Wojcieszyc, czy też Cieplic. Trasa ma mieć ok. 15 km. Chcemy na niej ustawić również tablice informacyjne o ciekawych miejscach. Planujemy również utworzenie ścianek wspinaczkowych z zamontowanymi, specjalnymi hakami oraz festyny w zaprzyjaźnionych stajniach z okazji Hubertusa. Pragniemy przyciągnąć w nasze strony kuracjuszy z Cieplic, którzy np. z kijami mogliby wędrować wytyczonym szlakiem do budowanej właśnie siłowni zewnętrznej i podziwiać walory okolicznej przyrody – mówi Robert Obaz.
- W styczniu spotkamy się z partnerami porozumienia, by ustalić konkretny plan działania i napisać wniosek o dotacje unijne – dodaje.