Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych, około godziny 4:00, na ulicy Jeleniogórskiej w Gryfowie Śląskim. Policjanci pełniący służbę zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Cadillac, którym kierowała 40-letnia kobieta.
- Już podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od kierującej silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym kobieta została zatrzymana, a jej pojazd zabezpieczony i odholowany na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu 40-latka usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sprawa została rozpatrzona w trybie przyspieszonym przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim.
Sąd wydał wobec kobiety wyrok, orzekając karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat. Ponadto nałożono na nią zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 4 lat oraz obowiązek zapłaty nawiązki w wysokości 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Najdotkliwszą konsekwencją okazała się jednak utrata pojazdu marki Cadillac o wartości blisko 30 tysięcy złotych.
Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego, a obowiązujące przepisy przewidują surowe konsekwencje wobec osób łamiących prawo.












Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.