19 października (piątek) o godzinie 17 w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej 1 odbędą się dwa performance’y Dariusza Fodczuka: Paramorfeusz i Teatrzyk Terapeutyczny. Działania te, oraz późniejsza, prowadzona przez Pawła Jarodzkiego, dyskusja realizowane są w ramach cyklu „Słownik sytuacji”.
W swoich performance’ach Fodczuk dokonuje publicznej psychoanalityzy. Angażuje do niej zarówno publiczność, wnętrza, jak i przedmioty.
- Podstawowym elementem każdego wystąpienia Dariusza Fodczuka jest tekst. (…). Na bazie tekstu powstaje performance. W czasie jego trwania poszczególne wątki tekstu są rozwijane, można powiedzieć "przedłużane", przy użyciu odpowiednio dobranych rekwizytów - pisze Łukasz Guzek.
Są to rozmaite przedmioty, a także sam charakter wnętrza, jego aranżacja, oraz gesty i czynności wykonywane w trakcie performance. W ten sposób opowieść, literatura, jest dopełniana środkami sztuki. Sztuka występuje tu w roli innego, alternatywnego języka fabuły tekstu.












Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.