Środa, 17 czerwca
19°C Jelenia Góra
reklamy

Ironman u osadzonych

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 2 min czytania

Wyjątkowy gość odwiedził w Wielki Piątek (19.04) osadzonych w jeleniogórskim Areszcie Śledczym. O swojej drodze od uzależnienia do sportowego mistrzostwa opowiadał im Jerzy Górski.

reklamy
reklamy

Jerzy Górski stał się szeroko znany po tym, jak na podstawie jego życia powstał film Łukasza Palkowskiego - „Najlepszy".

Przypomnijmy. Późniejszy wybitny sportowiec przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, które między innymi spowodowało, że trafił za więzienną kratę. Między innymi w 1977 r przebywał w jeleniogórskim Areszcie Śledczym. W 1984 roku w trakcie pobytu w Zakładzie Karnym we Wrocławiu, przez więzienny radiowęzeł usłyszał głos Marka Kotańskiego, który mówił o otwarciu nowego ośrodka Monaru. Moment ten był dla niego początkiem przełomu. Jego wola walki, chęć zmienienia swojego życia, ciężkie codzienne treningi przyniosły sukces i popularność w świecie. Zdobył ją wygrywając słynny Double Ironman Huntsville w Alabamie, czyli najbardziej prestiżowe zawody triatlonowe na dystansie prawie 8 km pływania, 360 km jazdy rowerem i 84 km biegu. Zwyciężył w tym wyścigu z czasem 24 godziny 47 minut 46 sekund.

Podczas spotkania w jeleniogórskim areszcie J. Górski zaprezentował więźniom film, „Sztafeta ku wolności”, który powstał w Zakładzie Karnym w Rawiczu podczas zajęć biegowych jakie prowadzi z tamtejszymi osadzonymi. Opowiadał też o swojej drodze ku wolności.

Nie jestem żadnym bohaterem, ani celebrytą – mówił podczas spotkania w jeleniogórskim areszcie J. Górski. - Nie jeżdżę też po zakładach karnych i nie mówię róbcie to i tamto. Ja tylko pokazuje pewną drogą, a wszystko co zrobicie, zależy tylko od was.

Spotkane naszym areszcie z tym wybitnym sportowcem to wynik współdziałania z Urzędem Miasta w Jeleniej Górze – mówi rzecznik prasowy jeleniogórskiego Aresztu Śledczego mjr Mariusz Mrozewski. - W ramach zajęć psychoedukacyjnych dla skazanych mających problem z narkotykami bądź alkoholem, przy współpracy terapeutów zewnętrznych, mamy możliwość gościć w naszych murach niecodziennego gościa jakim jest zdobywca double ironmana z 1990 roku Jerzy Górski. Takimi spotkaniami, oprócz prowadzonych cyklicznych zajęć dla osadzonych, chcemy pokazać, że każdą słabość da się przekuć w siłę oraz, że z każdej nawet najtrudniejszej sytuacji jak się chce to można wyjść.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Tester/Testerka oprogramowania Pasjonują Cię nowe technologie i chcesz realnie wpływać na jakość wewnętrznych produktów? Zapraszamy do naszego zespołu! Oferujemy wysokie zarobki o… Programista/Programistka Dołącz do WINS i twórz z nami oprogramowanie SaaS, które realnie zmienia sposób pracy tysięcy przedsiębiorców i biur rachunkowych w Polsce. To w pełn… Kelnerzy/Kelnerki z doświadczeniem Do Hotelu 5* w Termach Karkonosze w Staniszowie poszukujemy osób na stanowiska Kelner/Kelnerka a la carte - godziny popołudniowe/wieczorne Zakres… Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) … Piana Party I Animacje dla dzieci Piana Party to Najlepsza atrakcja na ciepłe dni już od 600zł! Oferujemy wersję Giga i Giga Maxi! Zadzwoń, ustalimy szczegóły przebiegu atrakcji. Z… Barman/Barmanka Do naszego zespołu poszukujemy Barman/Barmanka Zakres obowiązków: - Przygotowanie napoi dla gości restauracyjnych zgodnie z przyjętym zamówieniem…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka