Tak przygotowana woda rurociągiem doprowadzona jest do komory reakcji, w której mieszana jest z chemikaliami. W procesie uzdatniania wykorzystywane są: koagulant, woda wapienna oraz flokulant. Wszystkie substancje chemiczne przygotowywane są do użycia na tak zwanym bloku chemicznym.
Kolejny etap produkcji stanowi filtracja I stopnia na filtrach antracytowo - piaskowych. Filtr taki składa się z dwóch komór przedzielonych kanałem odpływowym. Pod złożem znajduje się płyta denna wraz z drenażem grzybkowym, przez który przepływa filtrat. Filtry są płukane powietrzem i wodą na zasadzie przepływu odwróconego. Popłuczyny, powstałe po procesie płukania, są odprowadzane grawitacyjnie do osadników popłuczyn.
Po przejściu przez filtry I stopnia woda jest kierowana do komory ozonowania pośredniego, gdzie ponownie wprowadzany jest do niej ozon. Później odbywa się filtracja II stopnia na filtrach węglowych i wreszcie końcowa korekta jakości wody. Za pomocą mieszacza statycznego wprowadzane się do niej: węglan sodu (m.in. w celu dokonania korekty odczyny ph) oraz chlorek magnezu ( by podwyższyć twardość wody).
Po przejściu przez cały ciąg technologiczny woda jest magazynowana w zbiorniku filtratu. Stąd, po końcowej dezynfekcji, pompowana jest do odbiorców. na tym jednak proces się nie kończy, bowiem końcowa dezynfekcja wody zachodzi w rurociągu, którym woda pompowana jest do sieci miejskiej. Cały ciąg technologiczny jest praktycznie zdublowany, a większość urządzeń technicznych występuje w dwóch ( a nawet w trzech) ilościach - jedno urządzenie pracuje, a drugie stanowi jego rezerwę.