Kaitaisha to teatr ekspresji fizycznej, jego nazwa oznacza Teatr Dekonstrukcji. Swoje przedstawienia tka z tańca, ruchu, światła, wizualizacji i muzyki. Tworzy teatr zaangażowany społecznie, artyści zabierają głos w sprawie rasizmu, wykluczenia, uprzedzeń. Punktem wyjścia w ich pracy są ograniczenia w ciele i umyśle ludzkim, będące efektem ucisku polityki światowej. Gekidan Kaitaisha zdobył międzynarodową reputację występując w wielu krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych.
Reżyser Shinjin Shimizu mówi o nim tak: „Mierzymy się tu ze współczesnymi tematami odnoszącymi się do prawa i sprawiedliwości, takimi jak płeć, japoński system władzy, przemoc, niemożność komunikacji, czy wypadek nuklearny. Ukryta historia wydobywana jest na światło dzienne poprzez ciała chorych, którzy żyją, odkrywając uwarunkowania własnego bytu w samym środku”.
Spektakl był częścią projektu „Post Human Theatre”, który powstał w roku 2011 we współpracy z Teatrem Cinema podczas ich pobytu w Tokio w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Projektowi patronuje The Japan Director Association, organizator sympozjum i warsztatów w Ai Hall w Itami, jednym z najważniejszych w Japonii miejsc dla współczesnego tańca i teatru. Występ japońskiego teatru w Jeleniej Górze był częścią tourne po Polsce. Cały projekt polsko-japoński pokazywany już był m.in. w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Rozdroże".