Niewiele po tym, mimo deklaracji polityków Zjednoczonej Prawicy dotyczących deglomeracji (przeniesienia siedzib niektórych urzędów do mniejszych ośrodków), koalicja Bezpartyjnych Samorządowców oraz Prawa i Sprawiedliwości, postąpiła w Sejmiku wręcz odwrotnie - odbierając byłym miastom wojewódzkim samodzielne jednostki. Siedzibą nowego tworu - Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego będzie... Wrocław.
Obecnie na terenie województwa dolnośląskiego działają: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze (z oddziałami terenowymi w Bolesławcu, Głogowie, Kamiennej Górze i Miliczu), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy (z oddziałami terenowymi w Lubinie i Lubaniu), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu (z oddziałami terenowymi w Kłodzku i Świdnicy), a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu (z oddziałami terenowymi w Oleśnicy i Oławie).
Połączenie dolnośląskich WORD-ów usprawni ich zarządzanie - ustabilizuje sytuację i płynność finansową. Wspólnie działające ośrodki będą też lepiej zabezpieczone w razie jakichkolwiek sytuacji kryzysowych, które mogą skutkować ich likwidacją. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w Wałbrzychu, w czasie epidemii - powiedział marszałek Cezary Przybylski.
Połączenie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego nastąpi 1 września 2020 r. Następnie WORD we Wrocławiu zostanie przemianowany na Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego. Wdrażana przez samorząd województwa zmiana nie jest pionierska - podobną decyzję podjęły w czerwcu zeszłego roku władze województwa łódzkiego.