
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.
Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.
Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.
Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.
KUP SUBSKRYPCJĘ
Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.
Zobacz jak odblokować
Biuro Karier jest bardzo ważne - wpływamy na rozwój młodego człowieka, otwierając ścieżkę kariery. Pokazujemy jak młody człowiek może stać się przedsiębiorczy, jak radzić sobie w różnych sytuacjach - również życiowych - opowiadała Natalia Niemotko z Biura Karier KPSW. - Młodzi ludzie sami się do nas zgłaszają. Chcą poznać przedsiębiorstwa i przedsiębiorców z naszego regionu "od kuchni" - dodała N. Niemotko. - Często jest tak, że wychodzą różne problemy emocjonalne i nasza praca bardziej przypomina pracę terapeutyczną. Wspieramy mentalnie - dodała Anna Szach z Biura Karier KPSW.
Musimy nauczyć rozmawiać i przede wszystkim słuchać. Największym wyzwaniem - moim zdaniem - jest to, że zaczynamy gubić potrzebę - po co my to wszystko robimy. Mamy bardzo duży nacisk na zadaniowość, osiąganie celu, natomiast przestajemy patrzeć na życie w sposób globalny. Musimy traktować młodego człowieka nie tylko przez pryzmat tego, że będzie miał pracę, ale też możliwości rozwijania swoich zainteresowań, pasji - podkreślił Dawid Zawadzki, doradca zawodowy i psycholog z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wałbrzychu.
Obecnie doradcy zawodowi zaczynają się pojawiać od etapy szkoły średniej - różnie można oceniać poziom zaangażowania, ale tych godzin powinno być jak najwięcej, aby młodego człowieka - przyszłego pracownika kształtować pod katem jego predyspozycji jak najwcześniej - powiedział Bartosz Kotecki, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Żyjemy w takich czasach, że przewidzenie przyszłości nie jest rzeczą prostą. Jednymi z najważniejszych kompetencji, które warto rozwijać są te miękkie. Pracodawcy są w stanie przeszkolić sobie każdą osobę, natomiast w przyszłości kluczowe będą te stanowiska, które nie dadzą się automatyzować - dodał Stefan Augustyn, rzecznik prasowy DWUP.