Poniedziałek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 10724
Zalogowanych: 97
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kwalifikacje uczniów dostosowują do potrzeb rynku

Poniedziałek, 19 lutego 2024, 12:58
Autor: Agnieszka Kumek, Anna Drozd/ZSE–T
Jelenia Góra: Kwalifikacje uczniów dostosowują do potrzeb rynku
Fot. Agnieszka Kumek
15 lutego w auli w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze została podpisana umowa między szkołą a Powiatowym Urzędem Pracy w Jeleniej Górze. Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych reprezentowała dyrektor Joanna Marczewska, Powiatowy Urząd Pracy – dyrektor Anna Zug. Gościem była także Olga Jabłonko - specjalista do spraw analiz rynku pracy, która w ciekawy sposób przedstawiła uczniom ZSE-T strukturę, zadania i działania Powiatowego Urzędu Pracy.fsd

Podpisanie umowy było formalnym nadaniem ram współpracy, która trwa już od kilku lat. Nowoczesna szkoła, jaką jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, zapewnia swoim uczniom dobre zawody i wszechstronne kwalifikacje, które mają ogromne znaczenie w świetle zmian na rynkach pracy.
ffsdfds

Jak zdobyć pieniądze

Powiatowy Urząd Pracy to instytucja, z którą szkoła realizuje różnego rodzaju działania, między innymi spotkania, warsztaty i prelekcje wspierające uczniów w wyborze dalszego kierunku kształcenia i aktywnego poszukiwania pracy. Młodzi ludzie wciąż potrzebują informacji o potrzebach rynku pracy i dostępnych formach wsparcia, między innymi o możliwościach pozyskania dotacji finansowych na podjęcie własnej działalności gospodarczej.

Dostosowują się na bieżąco

Jeleniogórski “Ekonom” oferuje kształcenie w usługowych kierunkach poszukiwanych na rynku pracy. Współpraca z pracodawcami wszystkich branż realizowana jest poprzez wspólne podejmowanie inicjatyw i realizację praktyk i staży zawodowych. Każdy kierunek kształcenia posiada partnera biznesowego, przez co można na bieżąco reagować na zmiany w danej branży i kształcić tak, aby było to adekwatne do aktualnych potrzeb rynku pracy.

Będzie ekonomia kryptowalut

W nawiązaniu do słów pani Olgi Jabłonko o potrzebie podnoszenia kompetencji, zwłaszcza cyfrowych, wielozawodowości i ustawicznego kształcenia należy wspomnieć, że szkoła, dodatkowo do innych popularnych kierunków, planuje uruchomienie specjalności “Ekonomia kryptowalut” w ramach kierunku “Technik ekonomista”.

Szkolnictwo zawodowe, którego ranga stale wzrasta, powinno być dostosowane do potrzeb rynku pracy. Powstają nowe oraz odradzają się już istniejące kierunki zawodowe sugerowane przez pracodawców, którzy najlepiej potrafią określić jakich pracowników potrzebują.

Współpraca szkół z instytucjami takimi jak Powiatowy Urząd Pracy, pozwala na korygowanie, uwspółcześnianie i rozwijanie kierunków rozwoju, do jakich dąży nowoczesna edukacja zawodowa.

Twoja reakcja na artykuł?

8
40%
Cieszy
7
35%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy wrzucileś/aś coś do puszki WOŚP?

Oddanych
głosów
1162
Tak
56%
Nie
35%
Pomagam potrzebującym w inny sposób
10%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Amerykańskie fantazje o kosmosie
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Ciekawe miejsca
Ludzi wieszali w parku na Wzgórzu Kościuszki
 
Ciekawe miejsca
Ludzi zabijali w parku na Wzgórzu Kościuszki
 
112
Kolizja za Szklarską Porębą
 
Aktualności
Oczy dzieci coraz słabsze, a zawód przyszłości to optyk
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group