Źródłem bogactwa i rozwoju ekonomicznego Kotliny Jeleniogórskiej była między innymi produkcja lnu. Budynki takie, jak Kościół Garnizonowy i Ratusz wznoszono dzięki przemysłowi lniarskiemu. Przemysł ten w połowie i pod koniec XVIII wieku był wpisany w krajobraz Kotliny Jeleniogórskiej. - Spoglądając z Chojnika widać było tylko zielone łąki i rozścielone na nich płótna lnu białe, jak śnieg. Krajobrazem tym inspirowali się pisarze i malarze – podkreślała Karolina Wolińska. W XVIII wieku w Kotlinie Jeleniogórskiej istniało przynajmniej 20 bielarni.
- W planach na przyszły rok jest przygotowanie dróg spacerowych, wzdłuż których ustawione będą ławeczki, latarnie oraz kosze na śmieci. Przy głównej alei, zostaną zasadzone róże. Kolejnymi bardzo interesującymi pomysłami dla turystów i mieszkańców będą place do gry w bule. Planowane jest też stworzenie lodowiska oraz placu zabaw dla dzieci – mówiła Karolina Wolińska.
- Ponieważ miejsce to jest bardzo nasłonecznione będą też organizowane klasyczne pikniki, podczas których można będzie posłuchać muzyki podziwiając jednocześnie krajobraz roztaczający się wokół – dodała.