Tomasz Mielech, mimo że nie mógł osobiście uczestniczyć w wernisażu, przekazał uczestnikom swoje niezwykłe dzieła, które budzą podziw i uznanie. Wystawę otworzyła Justyna Wierzchucka-Sajór, kierownik Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego, która miała zaszczyt przedstawić autora i jego niezwykłe prace. W swoim przemówieniu podkreśliła, że "Nowy Pejzaż Karkonoski" to zbiór fotografii, które nie tylko oddają piękno tego regionu, ale także przekazują głębokie emocje i historie związane z górskimi krajobrazami, ukazując region Karkonoszy w zupełnie nowym świetle.
Podróż w czasie
Każda z czarno-białych fotografii prezentowanych na wystawie była swoistym, osobnym dziełem sztuki. Przenosiły one widza w różne zakątki rejonu Karkonoszy, pokazując jak bardzo industrialny staje się ten krajobraz. To podróż w czasie i przestrzeni, która pozwala też odkrywać nowe, niezwykłe, nieraz zaskakujące aspekty krajobrazu tego regionu. Wiele z tych prac ukazywało Karkonosze z perspektywy, której nie doświadczylibyśmy inaczej - przez oko artysty, który widział w przyrodzie coś więcej niż tylko piękno.
Cuda przyrody
Fotografie Tomasza Mielecha zyskały uznanie nie tylko jako wyjątkowe dzieła sztuki, ale także jako narzędzie do przekazywania ważnych przesłań ekologicznych. Niektóre z prac ukazywały wpływ człowieka na te tereny, co stanowiło przypomnienie o naszej roli w ochronie przyrody.
Wystawa "Nowy Pejzaż Karkonoski" nie tylko dostarczyła niezapomnianych wrażeń wizualnych, ale także stanowiła inspirację do odkrywania piękna natury także przez obiektyw aparatu. To wydarzenie zachęciło nie tylko profesjonalnych fotografów, ale także amatorów do eksploracji i dokumentowania cudów przyrody, otoczenia, środowiska które nas otacza, bo tak szybko się zmienia.
Prosto z Górzyńca
Tomasz Mielech – mieszkaniec Górzyńca, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Kurator i organizator wystaw fotografii, prowadzi Galerię Korytarz i Jeleniogórską Szkołę Fotografii, zajmuje się edukacją fotograficzną i organizuje Biennale Fotografii Górskiej, którego jest dwukrotnym laureatem. Artysta preferuje klasyczną fotografię, wykonywaną za pomocą aparatów wielkoformatowych, gdzie obraz zapisywany jest na materiale światłoczułym. Autor wielu wystaw indywidualnych, m.in. W poszukiwaniu zatrzymanego czasu, Podróże dalekie i bliskie, Fotografie, Śladami pamięci. Uczestnik wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Prace w zbiorach Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze.