Starsza grupa dowiedziała się trochę więcej szczegółów. Sami musieli zaprezentować kolegom fragment tekstu, który opisywał charakterystyczne cechy sztuki ludowej. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszył się nurt Tinga Tinga, zapewne dlatego, że jest on bardzo kolorowy i w ciekawy sposób pokazuje zwierzęta.
Instruktorka pokazała wiele przykładów sztuki afrykańskiej. Uświadomiła dzieciom i młodzieży, że jest to sztuka użytkowa.
O godzinie 12:00 młodzież i dzieci spotkali się z jeleniogórskim podróżnikiem Stanisławem Dąbrowskim. Na spotkanie postanowiło przyjść także kilku rodziców. Prelegent pokazał slajdy z wyprawy do Kenii. Każde zdjęcie zostało bardzo dokładnie omówione. Nie zabrakło wielu ciekawych opowieści. Stanisław Dąbrowski przyniósł także kilka pamiątek, które przywiózł z Afryki. Godzinne spotkanie bardzo podobało się dzieciom i ich rodzicom. Na koniec każdy mógł powiedzieć, które ze zwierząt pokazanych na slajdach najbardziej mu się podobało. Kto chciał mógł zadać pytanie.
Druga część warsztatów upłynęła grupom na stworzeniu rzeźby- maski. Do tego celu mogli wykorzystać papiery, folię spożywczą i samoprzylepną kolorową folię. Pierwsza grupa dzieci zabrała się bardzo ochoczo do pracy. Stworzyli dużą maskę, która miała kilka par oczu, kilka ust i uszu. Była bardzo kolorowa.
Młodzież ze starszej grupy nie była przekonana, co do zadania, które kazała zrealizować im opiekunka. Na szczęście jak tylko zabrali się do roboty okazało się, że jest to świetna zabawa, która uczy i odstresowuje. Tak oto powstały dwie rzeźby –maski: pierwsza biała, a druga czarna.
Dzisiaj kolejny dzień zmagań w BWA. Ciekawe, co na dzisiejszy dzień przygotowali organizatorzy warsztatów.