
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.
Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.
Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.
Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.
KUP SUBSKRYPCJĘ
Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.
Zobacz jak odblokować
- "Mietek" został nam przekazany od Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Kamiennej Górze otrzymała bowiem nowy ciężki wóz bojowy, dlatego MAN został przekazany nam - wyjaśnia Kinga Szczecina, sekretarz OSP Krzeszów.
- "Mietek" zastąpił naszego Jelcza - czyli ciężki wóz ciężki bojowy GCBA, który ponad 30 lat służył w naszej jednostce. Nie da się ukryć, że bardzo ciężko było się nam z nim rozstać. Łezka w oku się kręciła... To jednak kawał naszej historii - przyznaje przedstawicielka krzeszowskich strażaków.
Co ciekawe, "Mietek" uczestniczył w gaszeniu pożarów w Grecji w 2021 roku w ramach Ground Forest Fire Fighting Using Vehicles, czyli naziemnego gaszenia pożarów lasów przy użyciu pojazdów.
- "Mietek" na pewno podniesie poziom bezpieczeństwa naszej gminy, ponieważ nasza jednostka działa w akcjach ratowniczo-gaśniczych aż na terenie 7 wsi, a także poza gminą, również poza powiatem. Warto podkreślić, że na terenie Krzeszowa znajduje się ważny punkt turystyczny naszego regionu - Opactwo Pocysterskie, dlatego bardzo się cieszymy, że wóz został przekazany właśnie nam podnosząc gotowość bojową jednostki - podkreśla Kinga Szczecina.