
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.
Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.
Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.
Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.
KUP SUBSKRYPCJĘ
Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.
Zobacz jak odblokować
Konkurs przedsiębiorczości organizujemy po raz trzeci - jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (klas VII i VIII). Udział biorą uczniowie z Dolnego Śląska - są m.in. z Jeleniej Góry, Bolesławca, Wałbrzycha, Mysłakowic, Sokołowca, Wojcieszowa - powiedziała Elwira Pindyk, nauczycielka z Rzemiosł. - Tematem przewodnim jest autoprezentacja - najpierw uzasadniali swój wybór zawodu, który chcieliby w przyszłości wykonywać, a dzisiaj przedstawiają się przed jury - swoje cechy osobowe oraz odpowiadają na pytania jury - dodała koordynatorka przedsięwzięcia.
Wcześniej mieliśmy Olimpiadę Przedsiębiorczości dla uczniów szkół średnich, a to kolejna edycja konkursu dla szkół podstawowych. Temat autoprezentacji wpisuje się w przedsiębiorczość. Po czasie nauki zdalnej, jak zmieniło się nasze życie - autoprezentacja to bardzo duże wyzwanie dla uczestników, ale świetnie sobie radzą. Nam - dorosłym nie jest łatwo występować, a co dopiero młodzieży przy tak szerokim gremium. Jestem zachwycona postawą młodzieży - wyznała Anna Szydłowska-Robak, dyrektorka Rzemiosł.
Przygotowałam prezentację odnośnie zawody trenera personalnego. Uważam, że spełnię się w tym zawodzie, bo bardzo lubię uprawiać sport i chcę pomóc unikać różnych chorób, jak cukrzyca, otyłość. Najtrudniejsze było przełamanie stresu, ale już wiele razy występowałam na konkursach - wyznała Zosia Kucharska z klasy VII b w Szkole Podstawowej im. Broniewskiego w Wojcieszowie.
Mój dziadek i tata mają wrodzony talent - nie boją się autoprezentacji, więc pomyślałem, że mi też się uda. Najtrudniejsze było zrobienie prezentacji multimedialnej. Grupa zdecydowała, że ja wyjdę jako pierwszy i to trochę zestresowało, ale chyba mi się udało - powiedział Igor Ziemian ze Szkoły Podstawowej w Sokołowcu, który prezentował zawód bankiera.
Dziękuję za możliwość zaprezentowania się, bo udział w takich konkursach otwiera nam nowe ścieżki w życiu, może nam to przybliżyć zawód, który chcemy wybrać. Mój wybór to architekt budowlany. Drugi rok jestem przewodniczącą samorządu uczniowskiego, więc wystąpienia publiczne są już mi bliskie - powiedziała Nel Naumowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Jeleniej Górze.
Mój wymarzony zawód to ortodonta. Najtrudniejsze było przełamanie się i nauczenie tekstu na pamięć. Występowałam już przed publicznością - recytowałam wiersze, śpiewałam, więc mam już jakieś doświadczenie - powiedziała Maja Czarna z klasy VII c w Szkole Podstawowej Nr 4 w Bolesławcu.
Jest potrzeba na takie konkursy - młodzież zadała sobie trud, żeby prześledzić całą ścieżkę edukacyjną danego zawodu. Przygotowani byli świetnie, do tego część osób wygrywała osobowościowo. Wszyscy byli świetni merytorycznie - oceniła Magdalena Rękas, nauczycielka akademicka w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. - Świat się tak bardzo zmienia, że wymagany będzie ciągły rozwój. Stąd dla mnie bardzo istotna była reakcja na pytania, które zadawaliśmy. Kilka osób mocno zaskoczyło na plus - dodała jurorka.