Uczestnicy festynu dowiedzieli się o takich akcjach i programach policji jak „Nie daj się uzależnieniom”, „STOP – rower oznakowany”, „Certyfikat bezpieczeństwa” - dotyczący szeroko pojętego bezpieczeństwa turystów, wyjątkowo aktualny w wakacje.
Robert Kaczmarek z Grupy Ratownictwa Medycznego „Partner” prezentował z córką zasady udzielania pierwszej pomocy.
Później było już bardziej zabawowo. Były konkursy i rozgrywki sportowe. Żaden z uczestników konkursów (rowerowy, wiedzy o bezpiecznych zachowaniach – dla dzieci w różnym wieku) nie opuścił lotniska bez nagród. Panowie z policji, strażnicy miejscy, pożarnicy i księża toczyli zażarte boje na boisku piłki nożnej.
Równie dzielnie i również nie na serio walczyli w pokazach sztuk walki uczniowie Szkoły Służb Ochrony „Kobra”. Swojego czworonożnego partnera w akcji zaprezentował funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei.
Dzieci z domów dziecka sprawdzały przy dopingu wychowawców i policjantów swoje umiejętności wokalne i taneczne, m.in. Przy na nowo aktualnych „Kaczuszkach”.
Dużym zainteresowaniem cieszył się też namiot pełen wszelkiego rodzaju broni. Nie zabrakło miasteczka z autochodzikami dla najmłodszych – starsi woleli przejechać się superszybkim radiowozem lub bryczką z Western City. Jens Krüger, właściciel firmy Jelenia Plast, zafundował nawet darmowe loty szybowcem – tylko dla dzieci.
Przez cały czas trwania festynu można było odwiedzić stoisko Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego z wystawą modeli dawnych (tramwaj gazowy) i aktualnych środków transportu.
Autobus MZK odwiózł nieodpłatnie wychowanków placówek opiekuńczych po zakończeniu festynu.
Imprezę wspierali: Straż Miejska, Straż Pożarna, Straż Ochrony Kolei, Szkoła Służb Ochrony „Kobra”, MZK, PZU, Urząd Miasta Jeleniej Góry, EnergiaPro, Grupa Ratownictwa Medycznego “Partner”, jeleniogórskie parafie oraz Aeroklub Jeleniogórski, który gościł festyn na swoim terenie.