reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
11°C Jelenia Góra
reklamy

Na barkach prezydenta

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Dziesiątki wyzwań dla Marka Obrębalskiego po debacie z mieszkańcami.

Spotkanie miało miejsce w piątek, 18 maja, w Jeleniogórskim Centrum Kultury.rn– Chcieliśmy, by prezydent dowiedział się, jakie są nastroje i poznał pytania mieszkańców po stu dniach swojego urzędowania – powiedział Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, jednego z organizatorów debaty.

Założeniem było określenie pięciu głównych problemów, jakie szef miasta chce załatwić do końca tego roku, a także pięć kwestii, które chce rozwiązać do końca kadencji.

Wśród tych, które maja być załatwione do końca roku, M. Obrębalski wymienił zakup rękawów przeciwpowodziowych, doprowadzenie do końca remontu dwudziestu ulic, zakup sztucznego lodowiska oraz powołanie specjalnej strefy ekonomicznej. Do końca kadencji natomiast prezydent za cel postawił sobie zniwelowanie problemów związanych bezpieczeństwem i komunikacją oraz zagospodarowanie i wykorzystanie walorów uzdrowiskowych miasta.

Ludzie pytali także o inne sprawy, bardziej leżące im na sercu i dotyczące kłopotów codzienności.
Postulowano, między innymi, wprowadzenie sobotnich i niedzielnych dyżurów niektórych urzędów. Mieszkańcy narzekali na brud na ulicach.
Emeryci poruszyli kwestię darmowych przejazdów MZK dla siebie i niepełnosprawnych. Rozmawiano o kłopotach z oświetleniem, parkowaniem. O braku monitoringu, ponownym uruchomieniu izby wytrzeźwień, montażu sygnalizacji świetlnej dla osób niewidomych i słabowidzących. Tematem jednej z wypowiedzi była sprawa uporządkowania kanału Młynówka.

Jak mówi Marek Obrębalski, takie spotkania to cenne wskazówki do dalszych działań. rn– Pytania odzwierciedlały zakres społecznych oczekiwań – powiedział po spotkaniu prezydent. – Bardzo cieszę się, że mieszkańcy zgłosili ich tak dużo. Dla mnie te problemy to wyzwanie do działania. Planuję zorganizowanie kolejnych tego typu spotkań i uważam, że powinno być ich kilka w roku – dodał.

Debatę z prezydentem Markiem Obrębalskim, w której uczestniczył także Jerzy Łużniak, zastępca szefa miasta, zorganizowały cztery organizacje pozarządowe: Jeleniogórskie Stowarzyszenie Bezrobotnych, Ośrodek Makrobiotyczny i Porad Obywatelskich, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i Polska Liga Ochrony Kraju.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Elektryk / Elektromechanik „Rauschert” Sp.z o.o. Sp.k. z siedzibą w Mysłakowicach jest firmą z kapitałem niemieckim o długoletniej tradycji w produkcji ceramiki technicznej. Pr… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka