reklamy
Reklama
Czwartek, 11 czerwca
11°C Jelenia Góra
reklamy

Niech żyją sanki i sanie!

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Sanie rogate oraz ich amatorzy pojawią się w sobotę w okolicach Przełęczy Okraj, skąd zjadą w okolice ulicy Podgórze w Kowarach. Dla miłośników sanek szykuje się wspaniała zabawa.

Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi odbędzie się już po raz kolejny. Organizatorom udało się wskrzesić dawną tradycję karkonoską.
Sanie rogate, zwane tak z powodu charakterystycznych rogów, wykorzystano po raz pierwszy do zjazdu sportowo-turystycznego na trasie z Przełęczy Okraj pod gospodę "Złota Gwiazda" w Kowarach w 1814 roku.

Były tak bardzo popularne, że na przełomie XIX i XX wieku zarejestrowano 3900 sań. W niedziele i święta z Wrocławia do Kowar kursował specjalny pociąg dla fascynatów rogatych sań.

Dziś pociągu już nie ma, ale sobotnia impreza zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 11 na pętli przy ul. Podgórze zacznie się Wielki Festiwal Sanek z mnóstwem atrakcji. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie jakiegokolwiek pojazdu na płozach. Przyjazd pierwszej załogi Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi przewidziano na godz. 12. 30.
Do Kowar Górnych będzie można dojechać bezpłatnym autobusem z byłego dworca o godz. 10. 40 i 14. 30.

Święto saneczkarzy potrwa do godz. 18. Przewidziano wiele konkursów dla starszych i młodszych, dekorację najlepszych załóg i koncert zespołu Goya.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na stolarni/ produkcja Szukamy do pracy na produkcję leżaków i tartak Wojcieszyce Więcej informacji udzielę telefonicznie Wymiana piecy, kotłów gazowych, montaż instalacji, serwis NOWOCZESNE OGRZEWANIE BEZ KOMPROMISÓW Profesjonalna wymiana kotłów i pieców gazowych | Montaż | Serwis Już od 24 lat pomagamy naszym klientom t… Zatrudnimy Koordynatora projektów Euroregion Nysa zatrudni osobę na stanowisku Koordynatora/ki projektów do obsługi projektów/wnioskodawców niemieckich w Programie Interreg Fundusz Ma… Elektryk / Elektromechanik „Rauschert” Sp.z o.o. Sp.k. z siedzibą w Mysłakowicach jest firmą z kapitałem niemieckim o długoletniej tradycji w produkcji ceramiki technicznej. Pr… Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Firma Corful zatrudni do pracy na stanowisku: operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych. Praca w…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka