Największą atrakcją Wieży Książęcej w Siedlęcinie są unikatowe, średniowieczne malowidła. Niestety zwiedzający zabytek nie mogli w pełni podziwiać szczegółów przedstawionej na nich historii legendy o sir Lancelocie z Jeziora, gdyż zainstalowane w obiekcie oświetlenie było przestarzałe i nie przystawało do zabytkowych wnętrz wieży. Nie pozwalało też na właściwą ekspozycję eksponatów na wystawach czy też podświetlenie najciekawszych elementów wystroju.
Dzięki dotacji ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 180 000 zł jaką otrzymało opiekujące się budowlą stowarzyszenie "Wieża Książęca w Siedlęcinie", stara instalacja została wymieniona. Należy dodać, że wymagany do realizacji inwestycji wkład własny w wysokości 30 tys. zł stowarzyszenie pozyskało dzięki zbiórce prowadzonej poprzez portal: www.zrzutka.pl
Modernizacja instalacji elektrycznej i oświetlenia to nie jedyne inwestycje jakie w tym roku zostały przeprowadzone w obrębie zabytku w Siedlęcinie. Dzięki dwóm dotacjom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz jednej z gminy Jeżów Sudecki kontynuowano rozpoczęte w 2019 roku prace przy renowacji częściowo zarwanych stropów i sufitów piętra przylegającego do wieży dworu.
Kolejne działania remontowe zaplanowane są na następne lata. W pierwszej kolejności prace dotyczyć będą zabezpieczenia i wzmocnienia fundamentów dworu. Planowane są również roboty we wschodnim łączniku, mające na celu udostępnienie turystom bloku kuchennego (kuchni z kominem, spiżarni oraz piwnicy).
Wieża książęca w Siedlęcinie to największa i najlepiej zachowana średniowieczna wieża mieszkalna w tej części kontynentu. Zbudowana została w drugiej dekadzie XIV w. z fundacji księcia jaworskiego Henryka I (z dynastii Piastów). Prawie w całości zachowała się w oryginalnej postaci. Najcenniejszym elementem wyposażenia są średniowieczne malowidła z legendą o sir Lancelocie z Jeziora. Oprócz tego w wieży zachowały się m.in. oryginalne XIV-wieczne drewniane stropy oraz – robiąca wielkie wrażenie na zwiedzających – XVI-wieczna więźba dachowa.