Niedziela, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 7666
Zalogowanych: 63
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Nowe rozkłady

Piątek, 11 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 22:36
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Mieszkańcy wsi domagają się zwiększenia liczby połączeń autobusowych

– Ze szkoły do domu wracamy na piechotę, bo nie ma autobusu. To około 6 kilometrów – mówią dzieci, które uczą się w jeleniogórskich szkołach. – Wojcieszyce są i tak uprzywilejowane – odpowiada wójt Wojciech Poczynek

Do wsi Wojcieszyce w gminie Stara Kamienica dojeżdża z Cieplic miejski autobus numer 8. W dni powszednie kursów jest dziewięć, w soboty – pięć, a w niedziele – cztery.
– Między godziną 7 rano a 13 nie ma żadnego połączenia na terenie Wojcieszyc, który umożliwiłby ludziom normalne dojazdy do pracy czy do przychodni lekarskiej, a dzieciom do szkół
– mówi Henryk Koniuszaniec, mieszkaniec wsi.
Od kilku lat sprawa autobusu poruszana była na zebraniach wiejskich. Mieszkańcy domagali się zmiany rozkładu. Zmieniono go na niekorzyść. Jak mówią ludzie, radni poradzili im, aby kupili sobie samochody. Wójt Wojciech Poczynek powiedział nam, że rajcy gminni chcą o połowę zmniejszyć dotację na komunikację miejsko-wiejską.

Wieś Wojcieszyce jako jedyna w gminie korzysta z dopłat do komunikacji zorganizowanej. Z gminnego budżetu przeznaczamy na ten cel około 50 tysięcy złotych rocznie. Gorsze połączenia mają inne wsie: Kromnów, Chromiec czy Kopaniec – mówi wójt Poczynek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy rozliczyłaś/eś już PIT?

Oddanych
głosów
556
Tak
74%
Nie, ale zrobię to "na dniach"
14%
Nie - pewnie jak co roku zrobię to w ostatniej chwili
12%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Dlaczego przemysł w USA upadł i czy Trump go odbuduje?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Piłka nożna
Za słabi na... Gacie
 
Kościół i wiara
Wielkanocne życzenia ks. proboszcza Mariusza Majewskiego: „Nieustannie odnawiajmy się w Bogu”
 
Kościół i wiara
Dziś święcimy pokarmy, jutro świętujemy Zmartwychwstanie
 
Pogodowo
Pogoda na święta "w kratkę"
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group