Skąd pomysł na zmianę nazwy placówki? Dla podkreślenia charakteru i kierunku jej działań. Dotychczasowa nazwa, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze, została nadana placówce pierwszego września 2001 r. tj. z dniem rozpoczęcia funkcjonowania w mieście nowej szkoły, powstałej z połączenia Zespołu Szkół Żywienia i Weterynarii z Zespołem Szkół Agroturystycznych. Dotychczasowa nazwa informowała, że w szkole funkcjonują oddziały liceum profilowanego.rn rn– Zgodnie z uchwałą rady miejskiej z dniem 31 sierpnia 2009 liceum profilowane w naszej szkole zostało zlikwidowane. Aktualna nazwa szkoły jest więc nieprecyzyjna i ma niewiele wspólnego z kierunkami kształcenia – mówi Helena Kasperczyk, dyrektor szkoły.
Nowa nazwa szkoły jednoznacznie określa kierunek działań placówki i informuje przyszłego kandydata o możliwości dalszego rozwijania własnych zainteresowań przyrodniczych. – Uwzględniając też profil przyrodniczy, nawiązując do obecnej nazwy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i w Poznaniu uzmysławia jednoznaczność i zbieżność naszych profili z kierunkami UP oraz daje możliwość kontynuowania nauki na poziomie wyższym – dodaje Helena Kasperczyk.
Kierunki kształcenia w placówce w roku szkolnym 2009/2010 to technik weterynarii, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik leśnik, technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu.












Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.